Gry planszowe – pomysł na doskonałą zabawę dla całej rodziny

Gry planszowe to odmiana gier towarzyskich. Są znane od pokoleń. Wśród najstarszych gier planszowych znajduje się młynek. Tradycyjne gry planszowe potrzebują do gry planszy, pionków, nieraz także kostki. Niezależnie od tego, jaką grę wybierzemy, każda może być świetną rozrywką dla całej rodziny szczególnie w dłużące się nieraz jesienne lub zimowe wieczory.

gra monopoly
Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com
Wolny czas możemy spędzić wraz z pociechami, grając w gry planszowe. Gry planszowe rodzinne to doskonała propozycja dla całej rodziny: dla dzieci, rodziców, dziadków. Taka gra nie tylko pozwala spędzić miło wolny czas, ale przekłada się również na wzmocnienie więzi pomiędzy osobami, które tworzą daną rodzinę. Gry planszowe rodzinne mają całe mnóstwo zalet: można w nie grać praktycznie w dowolnym miejscu, zajmują niewiele miejsca, można więc spakować je do torby, jadąc na wakacje. Można też grać w nie jadąc samochodem. Wśród gier planszowych znaleźć można i takie, w przypadku których do gry niezbędna jest jedynie kartka papieru. Gry planszowe to propozycje dla różnej liczby osób. Są takie, w które gra się tylko we dwie osoby, ale też i takie w które grać może cztery i więcej osób. Teraz naprawdę bogata oferta gier dla całej rodziny to gry planszowe. Chcąc dowiedzieć się które sklepy sprzedają jakie gry planszowe, można skorzystać z Internetu, wpisując wyrażenie „gry planszowe sklep groteka44.pl”. Całkiem niedawno wśród gier planszowych pojawiły się także gry imprezowe. Gry imprezowe to gry, w które może grać równocześnie naprawdę duża liczba osób. Wśród gier planszowych od lat cieszących się wielką popularnością znajduje się „Chińczyk” (http://groteka44.pl/category/gry-planszowe-imprezowe). To gra, która pojawiła się w Europie już na początku XX wieku.gry
Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to gra stworzona z myślą o dwóch lub czterech graczy. Do klasycznych gier planszowych zaliczany jest także „Monopoly”. To gra , w którą może grać od dwóch do sześciu graczy. Poradzą sobie z nią dzieci , które ósme urodziny mają już za sobą. Wybór gier planszowych w sklepach jest bardzo duży. Z całą pewnością więc znajdziemy grę dopasowaną dla wieku naszych pociech, grę, w którą będzie mogło grać nawet kilka osób z naszej rodziny. Wiele gier planszowych to coś znacznie więcej niż tylko rozrywka. Kształtują one również spostrzegawczość, uczą zdrowej rywalizacji, rozwijają intelekt, ćwiczą pamięć.