Zainteresowania – warto mieć jakieś ukochane zajęcie

Wolny czas – chyba każdy z pewnością chciałby go mieć jak najwięcej. Jednakże nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest zazwyczaj taka, że kiedy zbyt często nie mamy większych obowiązków, to najczęściej swój czas marnujemy. Marnujemy go na bzdury, wykorzystujemy do mało konstruktywnych rzeczy, nierzadko sami później nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co w zasadzie zrobiliśmy. Tymczasem, jeśli mamy go o wiele mniej, to staramy się nie stracić ani chwili.


spędzanie wolnego czasu
Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej wartościowy sposób, na spędzanie wolnego czasu to taki, że się rozwijamy. Dobrze więc gdy mamy jakieś hobby. Nie musi to być coś ”wielkiego”, istotne, aby nam sprawiało radość i powodowało, że będziemy szczęśliwymi ludźmi. Pasje bywają przecież, w zależności od rodzaju, bardzo rozmaite. Niektórzy lubią na przykład coś kolekcjonować. Znaczki, figurki, obrazy czy butelki wina – opcje są różne. Inni znów uprawiają jakąś dyscyplinę sportu. Tym samym mają lepszą kondycję i są zdrowsi, jest to zatem bardzo przydatne hobby. Są natomiast również osoby, które w wolnych chwilach nie robią w zasadzie nic pożytecznego. Marnują czas przed komputerem, surfując bez celu po sieci, chociaż znają przykładowo na pamięć program tv. Wydaje im się, że tym sposobem odpoczywają, jednak tak naprawdę po weekendzie są dużo bardziej zmęczone niż wcześniej. Takich postaw warto więc jak najbardziej unikać. A czy ty posiadasz już swoje hobby? Czy jest coś, na myśl o czym błyszczą ci oczy? Jeśli nie to warto coś takiego znaleźć. W końcu tak naprawdę nigdy nie jest na to zbyt późno. Najnowszy program tv na stronie http://tv.pl/.


pasja
Źródło: http://www.sxc.hu/
Wielu ludzi odkrywa swoją pasję w młodości, niemniej w wieku średnim, czy już w podeszłym również mamy na to szansę. Nie zaprzepaść jej zatem. Rozważ, czy jest coś, co cię od zawsze pociągało, co zawsze chciałeś wypróbować. Być może miałeś coś takiego w dzieciństwie czy w wieku kilkunastu lat, ale później o tym pragnieniu w zupełności zapomniałeś. Z pewnością warto je więc odświeżyć, wrócić do niego. Wciąż możesz zacząć uprawiać upragnioną dyscyplinę sportową bądź tworzyć własną kolekcję puszek. Na to naprawdę nie jest nigdy za późno. Musisz tylko zacząć, a później na pewno się w to wciągniesz. Być może nawet poznasz w ten sposób nowych znajomych, którzy mają pasję bardzo podobną do tej twojej.
Archiviato in: