Ład, indywidualizm i smukłość - elementy odróżniające polskie art deco spośród sztuki dekoracyjnej.

Od zawsze znana jest prawda o swego rodzaju docenieniu przez ludzi estetyki, detali i wieloaspektowo rozumianej sztuki. Spowodowane jest to odwieczną potrzebą fascynacją nad naturą, dziełami sztuki, muzyką i wszystkim, co jest przynajmniej w najmniejszym stopniu wyrazem artyzmu.

Kiedy na salony wkroczyły obrazy, wazy i innego rodzaju fragmenty dekoracyjne pojawiło się
art deco
Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
wiele trendów, które zyskały rzesze odbiorców i sztukę próbowano przenieść z sal balowych i muzeów do mieszkań. Aby jednakże nadać jakiejś dyscypliny i porządku ludzie dekorując swoje mieszkania szukali w wyższym stopniu wyrafinowanych i spokojnych zarazem dodatków, które aktualnie eksponuje nam niejedna galeria art deco.

ukazując fragmenty dekoracji wnętrz dostarcza okazję ukształtowania idei odświeżenia monotonnego wnętrza za pomocą chociażby jednego elementu, który wyśmienicie wpasuje się w całość. Poszukując więc regularności i porządku w fragmentach ozdobnych niewątpliwie należy zwrócić atencję na ten dokładnie trend.

Umiar i geometryczne formy mają wielbicieli wzdłuż i wszerz i bezdyskusyjnie nie opadają z piedestału sztuk dekoracyjnych. Do znanych powszechnie elementów stylu art deco należy prostota, wyraziste zestawianie odcieni czy wielobarwne szkło. Urządzanie wnętrza w takim stylu robi je przyjemnym i ciepłym, a jednocześnie jest wyjątkowo popularne.Sztuka
Źródło: http://www.sxc.hu/
Stawiając na ten dokładnie nurt bez wątpienia wypada docenić polskie art deco, które do pełnej idei dokłada coraz więcej powabu oraz smukłości. Dostrzegalna jest też lokalizacja konwencji, poprzez na przykład korzystanie z miejscowych materiałów. Klasa, jaką gwarantują materiały, kolory i tworzywa jest niebywale rozkoszna dla oka.

Obecne w dekorowaniu wnętrz elementy sztuki są wyjątkowo modne, z tej przyczyny każda, nowopowstała galeria art deco ma licznych odbiorców i klientów, którzy ewidentnie odnajdują w tym stylu powab i klasę. Tym samym odwiedzanie tego typu miejsc jest świetną formą obcowania ze sztuką.