Aktywności poza mieszkaniem jako recepta na wartościowe spędzanie wolnego czasu

Podczas zimy wielokrotnie zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Większość czasu przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach- w domu czy w biurze. Wszakże jest tak wiele możliwości, by aktywnie spędzić przynajmniej odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może trudniej wyruszyć na przejażdżkę rowerem, szczególnie ze względu na niezbyt zachęcającą temperaturę, ale wybór jest dalece większy.
Poza-domem.pl
Źródło: http://poza-domem.pl/
Aktywność poza mieszkaniem zimą większości z nas kojarzy się szczególnie z nartami. Wyjazd na stok i, zwykle, połowa dnia na śniegu, to niebagatelny wysiłek, jak również duża przyjemność. Jeśli warunki na stoku są odpowiednie, pogoda sprzyja, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie mają bardzo różne trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich stopień trudności da nam okazję do wybrania tych w najwyższym stopniu dostosowanych do naszych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają przepiękne widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami podczas zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast na czas zimy otwierane są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wybrać się na romantyczny, choć aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodowisku.

Łowienie ryb
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jednak i na to nie mamy większej ochoty, bądź nasze kości ogonowe dalej czują ostatnie wyjście , to zawsze zostają pobliskie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca umożliwiające nam na spacery. Długi spacer sprawi, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy jakąś ilość kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odkryjemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, kiedy jednak chodzenie na spacery to wciążza mało, a nie ma wystarczającego czasu czy środków na wyjazd w góry na stoki (w najnowszym artykule)? Może warto wtedy wyciągnąć narty biegowe- w czasie jazdy na popularnych „biegówkach” połączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu każdorazowo możemy podejść do wypożyczalni, czy nawet do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo mało kosztowny, a pomoże nam dbać o regularną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas korzystną energią i uspokoi na cały tydzień.