Dawanie prezentów jest przyjemne, w związku z tym warto robić to jak najczęściej

Prezenty – jedni z nas wolą je dawać, inni wolą dostawać. Co jakiś czas jednak każdy z nas sprawuje drobne upominki swoim najbliższym. Urodziny, imieniny, święta, rocznice – okoliczności do tego jest całkiem sporo. Ofiarowując prezent, możemy komuś pokazać, jak bardzo jest dla nas ważny, jak wiele dla nas znaczy, jak bardzo jesteśmy mu za różne rzeczy wdzięczni. Nierzadko natomiast, pomimo najlepszych i najszczerszych chęci, odpowiedni wybór prezentu okazuje się problematyczny. Dzieje się tak w szczególności wtedy, gdy znamy już daną osobę od dłuższego czasu i już niejednokrotnie zdążyliśmy ją czymś obdarować. W końcu za każdym następnym razem trudniej jest wymyślić coś pożytecznego, ładnego i oryginalnego w jednym.

Czym się zatem kierować przy wyborze prezentu? Oczywiście gustem i upodobaniami obdarowywanej osoby, adresata. W końcu sami go dobrze znamy i najlepiej wiemy, co może mu sprawić radość. Każdy z nas ma na ogół jakieś własne hobby, jakieś marzenia, każdy ma coś, co sprawiłoby mu niemałą przyjemność Kobiety chociażby z reguły są uszczęśliwione, gdy dostaną jakiś element garderoby bądź ulubione kosmetyki – ogólnie mówiąc wszelkie przedmioty, które pozwolą im zatroszczyć się o swoją urodę bądź ją zaakcentować (pewex.pl/kategoria/324-filmy.html). I nie jest w tym przypadku istotne, że mają już cała kolekcję ubrań albo całą dużo kosmetyków.
zabawki
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com


Mężczyźni z kolei zwykle uwielbiają dostawać przedmioty związane z ich hobby, ich pasjami. Bez wątpienia są one bardzo różne. Jedni przecież uwielbiają port, a inni dla odmiany uwielbiają kupować zabawki z prl. Nawet jeżeli sądzimy, że to strata pieniędzy, że pasja danej osoby jest śmieszna czy dziecinna, w momencie wybierania upominku warto skupić się właśnie na jej hobby (http://pewex.pl/kategoria/185-zabawki-i-akcesoria.html). Przecież nie chodzi tu o sprawienie przyjemności sobie, tylko adresatowi. Co więc możemy kupić?

Jeśli nasz tata, mąż czy brat jest fanem kina, odwiedźmy na pewno sklep z filmami DVD. Jeśli uprawia on jakiś sport – kupmy my jeden z elementów wyposażenia lub stroju związanego z daną dyscypliną. Jeśli kocha motoryzację – świetny będzie jakiś element do auta. Czasem pójdzie łatwo, a innym razem trzeba będzie trochę się natrudzić, nim w końcu coś wybierzemy. Jednakże szeroki uśmiech i radość w oczach bliskiej osoby na pewno wszystko to nam wynagrodzi.
Archiviato in: