Oryginalny prezent urodzinowy

Kiedy zbliża się dzień urodzin kogoś z naszych przyjaciół czy rodziny zazwyczaj zaczynamy się zastanawiać, co takiej osobie podarować w prezencie. Oczywiście, zawsze w tej sytuacji zda egzamin świetna książka, płyta ulubionego wykonawcy czy perfumy, ale może warto pomyśleć o czymś całkiem innym?


Wyjątkowy prezent wcale nie musi kosztować majątku. W zasadzie nie musi być przedmiotem. A gdyby był to choćby dzień w SPA, albo wyjazd do jakiegoś wyjątkowego miejsca. Powinniśmy zastanowić się co sprawi największą przyjemność temu człowiekowi, którego chcemy w ten sposób uhonorować. Może zdecydujemy się na prezent z adrenaliną? Jeśli chcemy sprawić przyjemność kochanej osobie, która jest nieustannie aktywna, wiecznie dokądś biegnie i nie potrafi usiedzieć na miejscu - to najlepszy wybór.
Prezentokracja z prezentami na każdą okazję

Możemy zdecydować się na coś bardzo ekstremalnego, na przykład skok ze spadochronem, czy nurkowanie. Można także wybrać wersję light, czyli na przykład lekcje nurkowania. Wszystko jest zależne od możliwości osoby, którą chcemy obdarować, a także od środków jakimi dysponujemy.

Takiego rodzaju prezent na urodziny jest wspaniałą alternatywą dla oklepanych książek i płyt. Pamiętajmy jednak, aby nie przeciągnąć struny. Jeżeli jesteśmy przekonani co do upodobań jubilata, należy go sprytnie podpytać o adrenalinowe marzenia. Być może okaże się, że taka osoba bardzo chciałaby skoczyć na bungee, lecz ma potworny lęk wysokości. Wówczas lepiej nie ryzykować i spróbować z czymś mniej ryzykownym.

Zwróćmy też uwagę od jakiej firmy kupujemy taki prezent. Poszukajmy dobrze opinii w internecie. Firma organizująca tego rodzaju przedsięwzięcia powinna działać zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Dopytujmy czy zapewniona jest opieka licencjonowanych instruktorów. To bardzo istotne, jeśli decydujemy się na bardzo ekstremalne doznania, jak skok z samolotu albo eksploracja głębokich jaskiń. Nie wahajmy się pytać o uprawnienia i licencje, sprawdzajmy ich autentyczność i zgodność z obowiązującymi dla konkretnego sportu wzorcami. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nikt nie chce w ramach prezentu urodzinowego doprowadzić do wypadku bliskiej osoby. Bawmy się świetnie, jednak bezpiecznie!