Scrapbooking to ozdabianie fotografii w ciekawy sposób

Fotografie są emocjonującym wspomnieniem chwil, które przeżyliśmy. W dodatku ładnie zaaranżowane zdjęcia, cieszą nasze oczy podwójnie. Techniką, dzięki której nasze prywatne kolekcje będą wyglądały jak małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Technika ta sprawi, że kierując wzrok na kartę wakacyjnym zdjęciem dostrzeżemy nie jedynie zdjęcie, ale ususzony kwiat, którym obdarował nas ukochany, list z wyznaniem miłosnym, otrzymany owego pamiętnego dnia... Dlatego, że formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale obraz.
Scrapbooking
Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com
Chwytanie chwil w papierową oprawę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, w dalekiej przeszłości, zaczęto nadawać wspomnieniom tę zachwycającą formę - fotografie wkładane do albumów przystrajano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na zdjęciu wzbogacano odręczną notatką lub fragmentem gazety i... the end. Przeglądanie albumów przenosiło nas więc w sentymentalną podróż wspomnień i zapachów.Scrapbooking
Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkim plusem scrapbookingu jest to, iż możemy bez niczyjej pomocy aranżować nasze albumy, nie wydając przy tym pieniędzy. Gazety, małe przedmioty, które dowolnie pokazać w albumie, resztki materiałów, inaczej mówiąc wszystko to co związane jest z chwilami, które minęły – nic przecież nie kosztują. Oczywiście jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych akcesoriów możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak imponująca, iż można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, to znaczy kolorowych papierów, pieczątek czy dziurkaczy ozdobnych.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika zdobienia - nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy także stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami?
Opisywanie zdarzeń przy pomocy niby niepozornych przedmiotów, z uwiecznioną na fotografii chwilą, może stać się wielką pasją, umożliwiającą łączenie zachowanych wspomnień z własną kreatywnością.