W jaki sposób najskuteczniej promować zespół?

Obecnie jest w sumie sporo prościej się wybić ze swoim zespołem muzycznym, aniżeli w poprzednich latach. Oczywiście chodzi o ten band, który mimo wszystko coś tam sobą reprezentuje. Wiadomo - jeżeli jesteśmy najzwyklejszymi amatorami, zapewne nie zrobimy dużej kariery. Choć tak naprawdę prowadzi działalność dużo zespołów, które generalnie nic dobrego nie pokazują. Bardzo dobrze, że jednak porządni muzycy, jeżeli bardzo się postarają, są w stanie zrobić niemałą karierę, odnieść upragniony sukces. Kiedyś Andy Warhol powiedział, iż każdy zasługuje na 5 minut popularności.
Pewnie trudno o sukces na miarę choćby takich zespołów jak Budka Suflera (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=budka+suflera), trudno dzisiaj stworzyć taki zespół, który trafia do praktycznie każdego, ale to tak czy siak jeszcze nie oznacza, że kariera jest nierealne. No dobra, to w jaki sposób działać? Niesamowicie ważne jest choćby to, aby nagrać przynajmniej kilka porządnych utworów. Ciekawym wyjściem jest wysłanie ich do uznanych krytyków muzycznych, dziennikarzy, którzy z wielką chęcią oceniliby nasz talent. Naturalnie nie w każdym przypadku realia są takie, iż znana persona będzie pragnęła nas odsłuchać, lecz próbować nie zaszkodzi.

koncert
Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com
Należy także reklamować swój zespół w przeróżnych społecznościówkach. Szczególnie godnym większego zainteresowania jest Facebook - świetne narzędzie do choćby kontaktu z własnymi miłośnikami. Godne znacznego zainteresowania jest także to, aby jak najczęściej dawać koncerty, pewnie za darmo, ale czy to taki kłopot? Jeśli zespół będzie cechował się dobrym poziomem, w dużym stopniu zwiększamy szanse, że ktoś tak naprawdę nas zaprosi. No cóż, nie jest powiedziane, że początku zespołów należą do łatwych. Potem będzie tylko lepiej bądź gorzej. To wszystko zależy od tego w jaki sposób potoczy się kariera naszego zespołu.W bardzo dużym błędzie są ci muzycy, którzy choćby trochę deprecjonują wielkie znaczenie Youtube. Przecież nie ma dzisiaj bardziej popularnego miejsca z piosenkami, aniżeli Youtube! W wielu przypadkach muzycy, którzy umieścili własne nieprofesjonalne utwory, po pewnym czasie dostrzegli, iż wielce pomocne są takowe strony, bo nareszcie zdobyli niezłą popularność. Czyli postarajmy się robić karierę, sprawić, że takie zespoły jak chociażby coma (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=coma) wreszcie zostaną zastąpione przez równie genialnych muzyków.