W jaki sposób zareklamować swój zespół metalowy?

Działa tak wiele kapeli metalowych, że najzwyczajniej w świecie bardzo trudno poradzić sobie z tym by wypromować swoją kapelę. Może jest świetna, a więc naszym niejako obowiązkiem jest to by zawsze potrafić zadbać o promocję?

W końcu jeśli coś jest świetne, praktycznie tak doskonałe jak chociażby zespół behemoth, bez dwóch zdań należałoby dbać o to wszystko co ma jakiś związek z własnym bandem. Jednak nikt nie mówi, że dbanie o swój PR jest dzisiaj nieskomplikowane! Prawda jest taka, iż aby móc odnieść upragniony sukces, oprócz naturalnie talentu, należy umieć się promować. A nikt nie powiedział, że to mega łatwe. Zatem ta osoba, która na serio bierze pod uwagę robienie kariery, na pewno powinna się postarać. Naturalnie darmowa reklama nie jest prosta do zrealizowania, lecz bez paniki - na spokojnie można radzić sobie z promocją za względnie niewielkie sumy. Przykładowo godne uwagi jest reklamowanie swojego metalu za pomocą Facebooka.

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/
W wielu przypadkach sytuacja jest taka, że chociaż chcemy mocno się wypromować bez pomocy takich serwisów, na nieszczęście to niemożliwe. Chociaż tak czy siak nie ma nic zdrożnego w temacie reklamowania własnego zespołu za pomocą Facebooka. Zapewne gdyby na przykład judas priest (zobacz profil judas priest) dopiero w 2014 roku rozpoczynał swoją karierę, jego członkowie również szukaliby promocji na Facebooku. Naprawdę nie ma w tym niczego złego. Śmiało reklamować się w owym serwisie, tak naprawdę robią to setki ambitnych zespołów metalowych, w takim razie należy wziąć się za siebie.

Należy również wiedzieć, iż chociaż raczej trudno wybić się w serwisie Youtube, i tak należałoby dbać o zamieszczenie swoich utworów w owym serwisie. Jeśli wykonywany przez nas metal naprawdę będzie świetny, naprawdę realne, że odniesiemy znaczny sukces. Jednak nawet jeśli wyświetleń nie będzie dużo, tak czy siak w żadnym wypadku nie można wychodzić z założenia, iż jesteśmy słabi. Muzycy zespołu, który tak podchodzą do własnej twórczości powinni wiedzieć, że najbardziej istotne jest to by bardzo dobrze potrafić się zabawić. To w 100% pewne.