Aktywne spędzanie czasu wolnego, czyli wyłącznie tak zachowasz na długo zdrowie - czytaj więcej

Jeszcze niedawno zdecydowana większość Polaków wybierała raczej pasywny tryb życia. Nawet nie bardzo liczyło się to, jaki program TV właśnie oglądamy. Ważne było to, aby wieczór był spędzony w towarzystwie telewizora. Teraz sytuacja prezentuje się troszkę inaczej. Nawet jeżeli oglądamy jakiś program TV, to nie jest to już główny sposób spędzania przez nas wolnego czasu.

Atrakcyjny tryb życia stał się niezwykle popularny wśród Polaków. Jednocześnie każdego dnia grupa ta się powiększa. Wiemy już doskonale, że spędzanie czasu na fotelu czy przed monitorem komputera do niczego dobrego nas nie doprowadzi. Siedzący tryb życia połączony jeszcze z nieodpowiednią dietą to zazwyczaj zwiększone ryzyko zawału serca, cukrzycy czy udaru mózgu. Każdy, kto chce unikać tak poważnych problemów zdrowotnych powinien zacząć się ruszać. Pośród typów aktywności, które w naszym kraju cieszą się teraz wielką popularnością wymienić należy bieganie.
tv program
Autor: Andrew Girdwood
Źródło: http://www.flickr.com


Aktualnie biegają osoby w różnych stadium zaawansowania. Bez większego znaczenia jest tutaj płeć czy wykonywany zawód. W momencie gdy ktoś zdecyduje się na ten rodzaj aktywności fizycznej, nie można zapominać o dobraniu odpowiednich butów. Mają one za zadanie zagwarantować komfort, ale chronią urazami stawów. Uprawiając właśnie ten sport w tradycyjnych butach, które nie są dostosowane do tej formy aktywności, można zafundować sobie porządny ból stóp i kręgosłupa. A wtedy na kolejny dzień biegania będzie naprawdę trudno się zdecydować.


Kolejnym typem aktywności, który cieszy się wielką popularnością jest jazda na rowerze. O ile bieganie nie jest sportem dla wszystkich, o tyle na rower mogą zdecydować się nawet te osoby, które mają za sobą wylew lub nie mogą zbyt mocno obciążać swojego organizmu. Należy oczywiście wiedzieć, że w ich przypadku wskazana jest jazda rekreacyjna. Wszelkie szaleństwa nie przysłużą się organizmowi. Rower świetnie sprawdza się w lecie jako sposób na wspólnie spędzony czas. Mogą na nim jeździć zarówno dzieci, jak i osoby w wieku podeszłym. Kiedy więc za oknem robi się ciepło, warto postawić na rower. To odpoczynek oraz zdrowie w jednym! Bez wątpienia rower jest świetnym sposobem na aktywność fizyczną.