Fakty i mity o karmieniu psów i kotów

Żywienie psów i kotów nie jest sprawą prostą, jedzenie dla ludzi nie zaspokoi wymagań żywieniowych naszych podopiecznych a wręcz odwrotnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty trzymane w domach są inne od swoich dzikich przodków – są mniej odporne na choroby, bardziej delikatne oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice dotyczą także żywienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dostarcza kluczowych minerałów, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo.pl) posiadają szeroki wybór karmy dla zwierząt– zarówno suchej jak i gotowych dań w sosach. Z pewnością, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla siebie– wybór smaków jest bowiem bardzo duży- począwszy od dań rybnych, poprzez drób po dziczyznę. Znaczną sławą cieszą się karmy suche dla psów acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest niezwykle istotne, ponieważ białko jest podstawowym elementem budującym mięśnie szkieletowe.

Dokonując wyboru karmy dla naszych czworonogów powinniśmy skupić uwagę również na ich składniki i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla psów małych ras, a inne dla wielokilogramowych, ogromnych hartów lub bernardynów. Purina karmy dla psów (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-dla-psow.html) biorą pod uwagę wszelkie aspekty psiego życia, dbając aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do równie wysokogatunkowych i chętnie kupowanych należą karmy dla psów pronature.

koty
Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com
Karmy funkcjonalne (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-acana-dla-psow.html) mają niezwykle ważną rolę żywieniową dla tych czworonogów, które nie są odporne na choroby i zmagają się ze schorzeniami np układu pokarmowego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem dodatkowej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej skład, zależnie od dysfunkcji i schorzenia będzie innyi odmienną ilość substancji odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o długie życie naszych ulubieńców wybierajmy mądrze karmy i troszczmy się o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.