Muzyka pop, gry fabularne

Każdy dobrze wie, jak to bywa z muzyką, jeżeli spytamy przypadkowego rodaka: jakiej muzyki słucha, usłyszymy w odpowiedzi: słucham radia. Wychodzi, więc na to, że sporo osób słucha tak zwanej muzyki popularnej. Oczywiście muzyka pop to nie tylko utwory, które słychać w radiu. Możemy usłyszeć też o ambitniejszym popie, czyli piosenkach, które większemu gronu nie muszą przypaść do gustu, chociaż to tak lubiany pop. Oczywiście są też osoby o konkretnych gustach jeśli chodzi o muzykę.
idź na stronę
Źródło: http://www.sxc.hu/
Zresztą, jeśli wdamy się w bardziej szczegółową konwersację z kimś przypadkowym, to zapewne dotrzemy do tego, czego poza tym, co w radiu konkretna osoba słucha. Wielu ludzi kochających muzykę pop wybiera składanki, które są robione przez niemalże wszystkie stacje radiowe. I chociaż część osób nie rozumie, dlaczego ktoś kupuje takie płyty, to takie składanki są niemalże zawsze na szczytach sprzedaży. Jak widać muzyka pop, czyli utwory lekkie i miłe dla ucha są tymi, których domaga się większość osób. Chwytliwy refren i nieskomplikowana melodia, to sposób na popowy hit, który często nie pojawia się po wakacyjnym, czy każdym innym, sezonie.

Gry z interesującą fabułągra
Autor: Christian T. Petersen
Źródło: Planszóweczka.pl
Zdaje nam się, że wiemy bardzo wiele, gdy nagle słyszymy hasło gry fabularne i okazuje się, że tak naprawdę mało wiemy. Bo jeśli chodzi o gry to wiele osób może wymienić po kilkanaście różnych gier, jednak, kiedy słyszymy o grach fabularnych, to wszystko prezentuje się zupełnie inaczej, bo to my sami organizujemy fabułę grę. O co mianowicie chodzi? Otóż trzeba mieć kilku znajomych, którzy podobnie jak my będą chcieli pograć w coś innego.


Należy wymyślić konwencję, czyli najważniejszy wątek, coś w stylu: niech to będzie gra fantastyczna, gdzie niedobry mag, ma zamiar pozabijać wszystkich prawilnych magów, albo coś w rodzaju próby wydostania się z więzienia, grupy osób. Kiedy mamy ogólny pomysł musimy wybrać z grupy znajomych jedną osobę, która będzie scenarzystą. Taka osoba musi dokładniej opisać sytuację. A później nasze postaci, czyli my sami zaczynamy grę. Jest to o bardziej interesujące niż w zwykłych grach, bo to my samodzielnie wybieramy jak zareagujemy na wszystkie sytuacje, dlatego nie ma jakiś określonych kombinacji.
Archiviato in: