Gry karciane posiadają niebywałą moc, w związku z tym, jeszcze "nie wymarły” jak dinozaury

Zabawa to jedna z najfajniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasami można użyć do niej przedmiotów, a czasami wystarcza jedynie twórczość. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: swobodnej aktywności, odtwarzania epizodów, śpiewania, tańca, rysowania, muzykowania. Dzieciaki mogą również uprzyjemniać sobie czas układając puzzle, bawiąc się lalkami, tworząc z klocków czy też grając przy pomocy gier karcianych.

Gra karciana Place w pralce
Autor: Rebel
Źródło: http://www.planszoweczka.pl
Gry karciane , przeżywają niezwykły renesans na całym świecie. To zjawisko w czasach komputerów i ciekawych wizualnie gier komputerowych. Współczesne gry to nie wyłącznie chińczyk, warcaby, „Monopol” czy „Scrabble”. Dzisiejsza propozycja rozgrywki karciane sklep, jest ogromna – od szybkich, nietrudnych gier towarzyskich na 5-10 min, do długich propozycji powyżej 1,5 godz.Gry planszowe i karciane, dedykowane są do osób które: uwielbiają pogłowić się, powiększyć swoje królestwo a także odczuć przyjemne doznania w świecie fantasy, odtworzyć z dawnych czasów zdarzenia, zmagać się z piratami na oceanie i wiele innych. Jedną z fundamentalnych zalet gier planszowych jest to, że dają radość wspólnej zabawy - zarówno w 2 osoby, jak i w większym gronie – z rodzicami, z babcią i dziadkiem, z rówieśnikami w świetlicy itp. Jeżeli gra jest adekwatnie dostosowana do osób zainteresowanych zabawą, to zapewnia dużo emocji: podniecenia, adrenaliny towarzyszącej rywalizacji, radości, gdy się wygrywa, bądź przygnębienia czy irytacji po przegranej. Nawet przykre uczucia nie są takie złe, a ich pojawienie się w czasie rozgrywki jest doskonałą okolicznością aby się z nimi oswoić.

Na wakacjach nieraz dorośli nie mają pomysłu, jak bawić się wspólnie z dzieciakami, żeby i one chciały i dorośli się nie nudzili. Granie w gry planszowe to koncepcja na wspólne przebywanie w gronie rodzinnym – interesująca i rozwijająca opcja dla Internetu i telewizji. Kiedy towarzyszą mu emocje i zaangażowanie, to taki czas sprawia, że nawiązują się relacje z bliskimi. Mimo to podstawowym warunkiem jest to, aby dorosły był rzeczywiście zaangażowany w granie, a nie np. spoglądał w ekran monitora telewizyjnego lub wysyłał sms-y . Takie zaangażowanie przychodzi łatwo gdy gra jest wciągająca i interesująca zarówno dla malca jak i dla rodziców. Jedna z wielu definicji miłości mówi, że miłość uzewnętrznia się poprzez czas i uwagę poświęcaną innej osobie.
Archiviato in: