Mazury i spływy kajakowe<br />

To koszmarne, gdy w trakcie letniego weekendu, na przykład w połowie sierpnia, zamiast wypoczywać w fajnym miejscu, na nieszczęście musimy pracować bądź najzwyczajniej siedzimy w mieście. A może by tak najzwyczajniej wyskoczyć na Mazury? Należy się pośpieszyć, ponieważ wzrasta moda na Krainę Tysiąca Jezior, także wśród obcokrajowców, zatem bardzo możliwe, że za pewien czas Mazury, choć ciągle śliczne, raczej nie będą tak dziewicze, nieznane.
Często szczególnie ta młodsza część społeczeństwa mawia, że Mazury są w porządku, lecz dla starszych ludzi, rodzin oraz jakichś nudziarzy. Całkowicie nieprawdziwy obraz Mazur! Przykładowo Giżycko, urokliwy Ełk czy Mikołajki w trakcie sezonu letniego wprost tętnią życiem, zatem nawet fani nocnego życia w żadnym wypadku nie powinni za bardzo narzekać na nudę, brak fantastycznych rozrywek!

W szczególności ełcka promenada jest miejscem, w którym na miłośników nocnego życia oczekuje dużo świetnych miejsc. Jednakowoż Mazury to głównie wypoczynek nad wodą. A gdy w rachubę wchodzą mazurskie jeziora, ciężko co najmniej raz nie pływać na kajaku!
spływ kajakowy
Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
Można powiedzieć, że choć dużo słyszy się o mało przyjemnych wypadkach w czasie kajakowania, to zasadniczo nie można się za bardzo przejmować. Prawda jest taka, iż kajaki są najzupełniej bezpieczne - o tym na http://www.kaylon.pl/. Oczywiście zakładając, że w kajaku znajdują się trzeźwe osoby, które do tego mają kapoki. To szalenie istotne, aby doceniać ogromną rangę zachowania zasad bezpieczeństwa.

Ważne jest również to, aby zwrócić należytą uwagę na niebo - wiadoma sprawa, pogoda bardzo szybko się zmienia, zatem czymś mało przyjemnym jest złapanie wielkiego deszczu - z burzą, w trakcie pływania na kajaku, na środku wielkiego jeziora. Jednak tak czy siak w większości Mazury są fajną krainą, która sprawia, iż człowiek ma możliwość wreszcie odpocząć.


W żadnym razie nie należy zakładać, że przynajmniej weekend na Mazurach nie sprawi, iż po prostu będziemy bardzo miło wspominali owy wypoczynek. A więc: nie ma żadnego sensu kisić się u siebie w mieście, skoro można wyjechać do Ełku albo Węgorzewa. To fantastyczne miejsca. To pewne.

Źródło : www.kaylon.pl