Nie możesz doczekać się urlopu?Sprawdź, z jakiego względu dobrze jest wyjechać nad polskie morze

Wraz z nastaniem nowego roku coraz więcej ludzi zaczyna zastanawiać się nad wypoczynkiem. Choć kierunków, w jakie można wyjechać, jest naprawdę ogrom, to zawsze rekomendowane jest polskie morze. Dlaczego to ciągle tak chętnie wybierane miejsce?
wejdź tu
Autor: Dave Stone
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności z tej przyczyny, że nad Bałtyk można z łatwością się dostać z właściwie każdej miejscowości w kraju. Nawet jeśli mieszkamy w górach, to zawsze możemy wybrać lot samolotem i błyskawicznie dotrzeć na bałtyckie plaże. Podróżując z maluszkami zawsze jednak lepiej pojechać własnym autem, ponieważ nie zbraknie miejsca na wszystkie drobiazgi, np. wózek, szpadelki do piachu lub parasole, gdyż słońce chociaż przyjemne, to należy się przed nim zabezpieczyć.Bałtyk to także przepiękna plaża – zwłaszcza jeśli wybierzemy się do jednego z urokliwych miasteczek zlokalizowanych nad pełnym morzem. Wybierzmy mniej oblegane miasta, a nie będziemy uskarżać się na zbytni ścisk. Jadąc na północ nie można także zapomnieć o samym morzu – choć dosyć zimne, to kąpiele w nim są nadzwyczaj przyjemne, a skakanie między falami to wyjątkowe przeżycie nie tylko dla małych, ale także tych starszych turystów. Trudno będzie wyjść z wody, ale gdy już zdecydujemy się na chwilę odpoczynku, poszukajmy muszelek i bursztynów, by zachować je na pamiątkę po wspaniale spędzonym czasie. Walorem wczasów nad polskim morzem jest również szeroki wybór miejsc na nocleg. Można wybrać nie tylko dość drogie hotele, ale także kwatery prywatne lub hotele. Wyjątkowo warte uwagi są także całoroczne domki nad morzem, które możemy wynająć nie tylko latem.

Morze Bałtyckie - wakacje 2015
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Z reguły są kompletnie wyposażone, toteż nie musimy niepokoić się ani o sztućce, ani o ręczniki czy pościel. Gospodarze zapewniają wszelkie udogodnienia, a my możemy jechać z całą rodziną, gdyż powyższe domki są naprawdę przestronne. Ich zaletą jest też fantastyczna lokalizacja, gdyż nie ma to jak przebudzić się i zza okna zobaczyć odbijające się w tafli morza promienie słońca. Jeżeli w związku z tym szukasz najlepszego miejsca na wakacje, morze 2015 na pewno cię nie zawiedzie. Pamiętaj tylko, by zarezerwować noclegi z należytym wyprzedzeniem, wtedy trafisz na hotel, domek albo pensjonat, jaki spełni wszystkie twoje oczekiwania, a wrócisz z urlopu naprawdę zrelaksowany.
Archiviato in: