Po co aranżuje się imprezy w firmie

Obecnie każda duża firma aranżuje eventy integracyjne. Kierownicy zdają sobie sprawę z istotności jaką dla działania zespołu ma wzajemne zaufanie i obustronna życzliwość pracobiorców. Takie stosunki buduje się w przedsiębiorstwie na rozmaite sposoby, głównie poprzez postawę samych dyrektorów, ale także przez działania nieoficjalne, takie jak organizowanie zebrań integracyjnych dla pracobiorców a także ich rodzin.

spotkanie konferencyjne
Autor: CAW Media
Źródło: http://www.flickr.com
Takie periodyczne imprezy - dla przykładu z okazji dnia dziecka - umożliwiają rozładowanie ujemnych emocji normalnych w grupach osób pracujących w stresie oraz pod naciskiem czasu. Można przez moment zapomnieć o trudnościach. Ogromne znaczenie ma także fakt, iż na okres trwania spotkania zostają niejako anulowane zwyczajne ograniczenia między pracownikami.
Przygotowanie podobnej imprezy jest odrobinę analogiczne do urządzania wesela. Podobnie jak w przypadku familijnej uroczystości potrzebne jest zadowolenie pracowników o przeróżnych gustach. Oczywiście realizatorzy nie będą w tym samotni, konieczną nam oprawę muzyczną zapewni nam doświadczony muzyk (znajdź to). Wystarczy tylko wpisać w Google hasło: muzyka na event, a odnajdziemy bez liku możliwości. Oczywiście muzyka na którą się zdecydujemy musi pasować do rodzaju spotkania, jeżeli będzie to przykładowo prywatka dla maluchów pracobiorców będzie potrzebna inna muzyka (www.strings.art.pl/portfolio/slub-z-the-strings/) aniżeli do balangi w stylu lat 80-tych. Wszystkim takim zadaniom niechybnie sprostają specjaliści przez nas wyłonieni.
Tego typu aktywności firmy są przez pracobiorców uważane jako bonus do uposażenia, także chlebodawcy tego rodzaju bonusy używają jako narzędzie pozyskiwania wiernych oraz zdyscyplinowanych pracobiorców. Z psychologicznego punktu widzenia obydwie strony czują się dobrze.

Zatrudniony czuje się nagrodzony poprzez nadzwyczajne traktowanie, co zazwyczaj powoduje iż czuje się zobowiązany do sumiennej pracy. Po jakimś czasie tworzy się identyfikacja z przedsiębiorstwem, co może być niezwykle cenne dla jednostki. Przede wszystkim oddanego pracobiorcę możemy bez obawy o to że odejdzie do konkurencji szkolić, a taka lokata długoterminowo zawsze się opłaci. Bardzo ważne jest też wrażenie wyjątkowości pracownika dla organizacji. Powinno to wpłynąć dodatnio na zyski przedsiębiorstwa.