Polecany sprzęt snowboardowy bezpieczny dla użytkownika.

Ktokolwiek, kto zaczyna swoją przygodę na desce snowboardowej powinien mieć odpowiednio dobrany sprzęt. Snowboard dobieramy w zależności od wagi ciała, wzrostu, numeru stopy oraz stylu jakim chcemy poruszać się po zboczach, lub poza nimi. Powinno się mieć na uwadze, że sprzęt snowboardowy powinien być odpowiedniej jakości, aby spełniał swoje zadanie i był bezpieczny dla eksploatatora. Dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z owego rodzaju przygodą najlepszą opcją jest miękka deska.

góry
Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com
Przez swoje właściwości, zezwala wybaczyć początkującym błędy, przez co znacznie rzadziej padają, mniej się męczą i nie tracą zapału do nauki. Deska twarda zdecydowanie bardziej odzwierciedla wszelki niewłaściwy ruch, przez co jest zdecydowanie trudniejsza w prowadzeniu.Wielkim udogodnieniem dla jeżdżących na desce jest serwis snowboard Białka Tatrzańska. W tym miejscu jest możliwość uzupełnić ubytki w deskach, posmarować je i naostrzyć, a także zainstalować, albo wyregulować wiązadła. Najistotniejszą własnością wiązania jest jego możliwość dostosowania do buta, co wprost przekłada się na kontrolę jazdy. Stosowne dostosowanie także ogranicza urazy stopy, lub stawu skokowego. W wiązaniu dopasowanie dokonywane jest za pomocą rozmiaru, systemu regulacji, także kształtu i cech strapa. Klamry muszą gwarantować stosowne dozowanie siły zaciśnięcia pasków. Trzeba pamiętać, że do butów dopasowujemy wiązania, nie na odwrót. Najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo, a tę gwarantują przede wszystkim porządnie dopasowane buty. Należyte dopasowanie jest zależne od układu zawiązywania, oraz surowców, z jakich zbudowany jest but wewnętrzny.snowboard
Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com
Główną wytyczną jest to, że buty nie powinny być ani za duże, ani za małe. Ujemne temperatury, mocny wiatr, duża wilgotność podczas jazdy na desce potrzebują celowo do tego preparowanych ubrań. Radość z jazdy okaże się tym większa, im dłużej uda się podtrzymać należytą temperaturę ciała i im dłużej nasze ubiór zostanie suche. Kurtki i spodnie snowboardowe sporządzane są ze szczególnych towarów, jakie ochraniają ciało przed zimnem, wodą i zapewnią właściwą wentylację.