Szybki postęp technologii – gry na komputer jako metoda na rozrywkę

Żyjemy w okresie, w którym zauważalny jest szybki rozwój technologii. Prawie każdego dnia słyszymy nowinki technologiczne, których głównym celem jest ulepszenie nam funkcjonowania. Najszerzej znanym produktem, który swobodnie można mianować nieodłącznym elementem naszego życia jest notebook. To dzięki temu przedmiotowi posiadamy łatwy wgląd do najświeższych informacji, zabawy czy też odpoczynku. Jest on nie tylko bazowym urządzeniem wykorzystywanym w pracy, umożliwia zapisywanie wielu informacji,zdjęć, ale też są tzw. umilaczem wolnego czasu. Laptop gwarantuje nam szybką zabawę, która dedykowana jest nie tylko dzieciom, ale i osobom dojrzałym.
gracz
Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze metod spędzania wolnego czasu jaki oferują nam komputery są gry komputerowe, które nie tylko zabijają wolny czas, ale też edukują. Trzeba wybrać odpowiednią grę. Do najbardziej znanych należy call of duty. Głównym wydawcą gry jest amerykańska firma Activision. Call of duty to cykl gier komputerowych poruszających tematykę wojenną. Początkowo akcja skupiona była na tematyce II Wojny Światowej, nowsze wydania osadzone są we współczesnej rzeczywistości.

Cykl gier wyrożnia się tym, iż nikt nie toczy wali sam, lecz współpracuje z komputerowym sprzymierzeńcem. Gra zatem uczy działania w zespole, skonstruowana jest z konkretnych elementów, a gracze przechodzą przez konkretne operacje. Misje są rozmaite, do tego stopnia, iż trudno przewidzieć, w której chwili będziemy zmuszeni rzucić się w szybki pościg za przeciwnikiem. Warto powiedzieć, iż w grze wsytępuje znany amerykański aktor Kevin Spacey, co z pewnością jest jej dużym atutem.Gra została pozytywnie przyjęta przez graczy, a efekty wizualne jakie prezentuje są wysokiej jakości. Do cylku Call of duty należy także call of duty: black ops iii, która została wyprodukowana przez amerykańskie wytwórstwo Treyarch i jest ona przeznaczona do gry na platformy PC czy różne wydania Playstation. Akcja gry osadzona jest w przyszłości, a dokładnie w 2065 roku, stanowi kontynuację poprzedniej edycji Call of duty Black ops II.

joystick
Źródło: http://www.morguefile.com/
Następną popularną grą komputerową jest trine 3: the artifacts of power. Została ona stworzona przez studio Frozenbyte, jest opisywana jako platformówka fantasy. Fabuła osadzona jest w bajecznej krainie fantasy, a zawodnicy mają za cel pokonanie kilku poziomów gry, w czym pomocni są trzej bohaterowie, którzy dysponują rozmaitymi zdolnościami. Efekty wizualne zostały dopracowane na bardzo wysokim poziomie, gra gwarantuje wiele rozgrywek pełnych emocji, zawodnicy zmuszeni są także do rozwiązywania łamigłówek logicznych. Widzimy więc, że gra zapewnia nie tylko rozrywkę, ale i rozwój intelektualny zawodnika.
Archiviato in: