Urlop w Polsce? Przekonaj się, gdzie dobrze jest spędzić weekend albo dłuższy wypoczynek

Każdy czeka na wakacje, bez znaczenia, ile ma lat. Dziecko chce oderwać się od nauki oraz korzystać z atrakcji, dorośli natomiast nie marzą o niczym innym aniżeli zapomnieć o prezesie i powinnościach w pracy, których po kilku trudnych miesiącach bez dnia wolnego można mieć naprawdę dosyć.
klik!
Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Choć coraz popularniejsze stają się podróże zagraniczne, to wciąż wiele osób decyduje się na malownicze zakątki Polski. To bowiem piękny kraj, należy jedynie orientować się, gdzie wyjechać. Jeżeli i ty masz w planach wczasy w Polsce, pierwszą myślą jest oczywiście północ kraju. Warto jest od razu wyruszyć nad pełne morze, nawdychać się jodu i leżeć na czystym piasku, a nawet pokąpać się w wodzie, jaka nie zawsze jest zbyt ciepła, ale nie można chociaż raz nie poskakać na falach. Uciechy będzie co niemiara, tak samo dla tych najmłodszych, jak również tych najstarszych urlopowiczów. Z wakacji z pewnością przywieziemy pudełeczka pełne muszelek, a może i nawet butelkę morskiej wody z ziarenkami piasku na dnie. Nie powinniśmy też zapomnieć o pięknych bursztynach, które – jeśli nie trafimy na nie nad brzegiem – można dostać na okolicznym targu.Drugim godnym polecenia miejscem są Mazury. Wspaniałe jeziora to doskonałe miejsce takie jak Giżycko stworzone są dla miłośników sportów wodnych, w tym naturalnie żeglowania (sprawdź tutaj: www.ruszajwpolske.pl/noclegi/gizycko/domki_letniskowe/c,49,1,1,index.html). Nie musisz mieć swojej łódki, możesz ją bez trudu wynająć, aby cieszyć się mazurskimi wodami i szantami, jakich nie może brakować na pokładzie. Jednak jeśli nie lubisz wody, zdecyduj się na góry.

Jest wiele zwolenników wspinaczek, dla których wczasy nie odbędą się bez zdobycia choć jednego szczytu. Nie musisz wyjeżdżać od razu w wysokie pasma górskie, możesz na początek zdecydować się na Bieszczady, które również urzekną cię pięknymi sceneriami. Zapewne jeszcze będziesz chcieć tu wrócić. Nie zapominaj, że nie potrzebujesz tygodniowego urlopu, aby odetchnąć od codziennych zmagań – Polska na weekend może być równie atrakcyjna. Nie wybieraj daleko usytuowanych miejsc, by większości czasu nie przebywać w podróży. Chyba, że polecisz samolotem, a wtedy wszędzie szybko dotrzesz. Warto jest zamówić nocleg zanim wyjedziemy, zwłaszcza w sezonie urlopowym, kiedy ciężko jest znaleźć coś atrakcyjnego i nie za drogiego. Polska to wiele przepięknych miejsc, w które warto pojechać.
Archiviato in: