Urlop we dwoje w polskich górach

zakochani
Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
Czy romantyczny wyjazd we dwoje ku Włochom, Francji lub Barcelonie? Zdecydowana część z naszych rodaków nie ma takiego przekonania. Niezgoda wobec wiązania miłości z wypadami do wspomnianych wyżej miejsc związana jest również z charakteryzujących nas problemów materialnych, ale także z przeświadczenia o tym, że Polska potrafi być równie romantyczna. W okresie zimowym najlepiej odczuć to na własnej skórze odwiedzając którykolwiek z kurortów; niezwykle kuszące z punktu widzenia zakochanych są głównie Krynica oraz Szklarska Poręba.

Romantyczne noclegi w Krynicy to propozycja przeznaczona zwłaszcza z myślą o ludziach nastawionych na aktywny wypoczynek; posiadające ok dwanaście tysięcy mieszkańców miasteczko umiejscowione w Beskidzie Sądeckim jest jednym z tych, w których nie sposób być znudzonym. Zdecydowana większość osób odwiedza Szczawnicę po to, aby oddać się białemu szaleństwu, okoliczna ludność jest jednak rozkochana głównie w hokeju na lodzie. Odwiedziny w Krynicy można więc poświęcić temu, aby przekonać się, z jak niezwykłym sportem mamy tym przypadku do czynienia. Wieczory wykorzystuje się tu na ogół na spacery po parku zdrojowym, będącym jednym z najładniejszych plenerów w okolicy bez względu na porę roku.

Nudzić nie powinny się również osoby, decydujące się na noclegi w Szklarskiej Porębie głównie, jeżeli są zakochanymi turystami zmotoryzowanymi. Jednym z największych atutów tego kurortu, umiejscowionego w dolinie rzeki Kamiennej na przełęczy Gór Izerskich i masywu Karkonoszy jest dogodna lokalizacja. Wakacje w Szklarskiej Porębie jesteśmy w stanie także spożytkować do tego, aby zwiedzić niedalekie miasta w Niemczech i Czechach. Nie można jednakże nie docenić tego, że także w samym miasteczku nie da się zanudzić. Rozkwita tu turystyka piesza, a i entuzjaści nart również nie są skrzywdzeni. Mocną strona Szklarskiej Poręby jest również możliwość wybrania pobudzających wyobraźnię spacerów dla zakochanych, to bowiem właśnie tutaj znajdują się piękne wodospady o których przecież nie można wspominać jako o rzeczach typowych dla polskiego krajobrazu.


Źródło :