Atrakcje i ciekawostki Górnego Śląska, gdzie szukać kwater w tym rejonie.

Dolny Śląsk jest jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie rejonów naszego kraju. Oferuje zarówno bogatą przyrodę, jak też wiele zabytków i miejsc, które warto odwiedzić. Znajdą w nim coś dla siebie lubiący aktywny wypoczynek, ale również osoby chcące coś interesującego zobaczyć i miło spędzić wolne chwile.

Leżące na południu kraju góry w zimie oferują świetne warunki do uprawiania różnych sportów zimowych. W okolicy jest dużo narciarskich tras i wyciągów, lecz rejon ten doskonale będzie się nadawał na narciarstwo biegowe.

Noclegi
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei pora letnia to okres wycieczek pieszych i rowerowych - i tu także przygotowano liczne trasy, na jakich można przyjemnie spędzić wiele godzin. Będąc na Dolnym Śląsku nie można zapomnieć o wspaniałych zabytkach - na tym terenie zbudowano parę wyjątkowych zamków, liczne budynki sakralne, bo i rzecz jasna stolica tego rejonu, czyli Wrocław. Wyjazd do tego miasta to co najmniej parę dni intensywnego zwiedzania, choć niektórzy twierdzą, że jednak potrzeba dużo więcej czasu, żeby szczegółowo poznać to piękne miasto.Mając na uwadze ilość atrakcji, które oferuje Dolny Śląsk, to można tam się udać przynajmniej na parę dni. Rejon ten ma dobrze rozwiniętą ofertę noclegową, więc przeważnie nie będzie żadnych problemów ze znalezieniem kwatery jak hotel Stara Stołówka. Dużo miejsc noclegowych znajduje się w najbardziej popularnych miastach tego regionu, takich jak Wrocław, Karpacz czy Szklarska Poręba. Jednak ze względu na dużą popularność tych miejsc nie należą one do najtańszych, z tego też powodu też wielu turystów wybiera inne rozwiązanie.
Znajdują oni nocleg w jednym z mniejszych miasteczek w pobliżu największych kurortów i wykorzystują je jako bazę wypadową do zwiedzania okolic. Dużą popularnością cieszą się na przykład noclegi w Brzegu Dolnym (polecane miejsce na nocleg), miasteczko to jest położone zaledwie kilkanaście kilometrów od Wrocławia, a jest w nim znacznie taniej. Oferuje ono nie tylko dużą ofertę noclegów, ale także zaplecze gastronomiczne - na odwiedzających czekają liczne restauracje, bary i knajpy.
Archiviato in: