Idziesz na urodziny małego solenizanta? Sprawdź, co możesz mu kupić

Jeżeli wybierasz się na urodziny swojego siostrzeńca albo innego małego berbecia, z pewnością namyślasz się, co mu podarować. Dzieci uwielbiają zabawki, temu nie da się zaoponować. Jednak nie można kupić pierwszej lepszej lalki albo samochodu, który wpadnie nam w oko. Podarunki muszą być przemyślane, ponieważ mają dawać radość, a także mieć przymioty edukacyjne. Co w związki z powyższym można wybrać?
zabawki
Autor: Alexander Torrenegra
Źródło: http://www.flickr.com
Takim upominkiem niewątpliwie są klocki, np. klocki lego. Dają szansę zabawy na sporo rozmaitych metod, zależnie od tego, co maluch zechce stworzyć. Może to być domek, farma, lotnisko albo bank. Każdy zestaw klocków to nowe pomysły, a poza tym – można je dowolnie ze sobą łączyć, tak, aby za każdym razem powstało coś nowego. Klocki są kolorowe i pozwalają na wspólne zabawy, na przykład z rodzeństwem bądź z przyjaciółmi naszego małego smyka.Wartym uwagi prezentem jest również ciastolina, która nie tylko pobudza wyobraźnię maluchów, lecz też aktywizuje ich rozwój. Dodatkowo ma wpływ na motorykę rąk oraz doskonale oddziałuje na koordynację wzrokowo-ruchową. W sklepach dostaniemy bogaty wybór ciastoliny, a zwłaszcza popularna jest np. ciastolina kawiarnia i zestaw Play-Doh. Należy też dodać, iż ciastolina jest różnobarwna i w odróżnieniu od plasteliny nie pobrudzi dywanów. Nawet gdy zaschnie, można ją z łatwością zdjąć z różnego rodzaju materiałów, także z chodników z długim włosem. Nie można także zapomnieć o
zabawki
Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
interesujących kompletach, a jednym z nich jest mały doktor - zestaw małego lekarza.


Maluszek może zbadać swojego pacjenta, jakim będzie mama, tata bądź rodzeństwo. W komplecie znajdują się np. stetoskop, plastikowa strzykawka i plastikowy termometr. Przy okazji można pokazać maluszkowi, jak właściwie troszczyć się o prawdziwych pacjentów, aby sprawnie wracali do zdrowia. Wszczepieniu dziecku empatii i wrażliwości na potrzeby najbliższych jest wyjątkowo istotne. Fantastycznie, gdy można to robić właśnie na drodze zabawy.

Warto jest wybrać upominek, który wniesie coś więcej do codziennej zabawy oraz umożliwi rozwijać istotne umiejętności, jak również poznawać kluczowe w życiu wartości. Powyższe zabawki to jedynie kilka przykładowych podarunków, za jakimi możemy się rozejrzeć, to my bowiem najlepiej orientujemy się, za czym przepada nasz solenizant i jakie są jego marzenia.
Archiviato in: