Komputerowe gry RPG

Role Playing Games, czyli gry fabularne to na dzień dzisiejszy jeden z najczęściej stosowanych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród młodzież. Na początku powstały gry fabularne, które odgrywano w realnym świecie. Także na dzień dzisiejszy znajdują one swoich zwolenników, urządzane są tematyczne konwenty, obozy i inne tego typu imprezy. Po pewnym czasie wykształciły się gry a podobnym klimacie, w które gra się w środowisku komputerowym. Ich typów jest niezwykle dużo. Przykładem są gry przeglądarkowe.


Gry online
Autor: Farbflut
Są to gry, na potrzeby których wymagane jest w większości przypadków jedynie łącze internetowe i dostęp do przeglądarka. W Gry online można grać raz na jakiś czas, wykonując jedno konkretne zadanie. Mogą także być źródłem nieprzerwanej zabawy. W kraju jedną z najczęściej wybieranych gier online jest The West. Akcja gry rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Można tam wcielić się w postać kowboja, wybraną przez siebie postać rozwijać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także prowadzić pojedynki z innymi graczami. Każde z zadań wymaga odczekania konkretnego czasu, od kilku minut do nawet kilkunastu godzin. Bardzo popularna jest także gra Settlers online. Jest to typowa gra strategiczna, w której podstawę stanowi rozwijanie i ulepszanie wybranej postaci oraz bazy.

Gry MMORPG

Gry mmorpg stanowią rodzaj gier fabularnych, w których spora ilość rzeczywistych graczy może brać udział równocześnie. Są aktualnie niezwykle chętnie wybierane. Występują w wersjach darmowych i płatnych. Na szczycie międzynarodowych rankingów gier tego typu od wielu lat znajduje się gra World of Warcraft. Najwięcej użytkowników na świecie mieszka w USA. Zajrzyj po więcej.

Zagrożenia

Coraz częściej słyszy się obecnie na temat zagrożeń związanych z graniem w gry komputerowe. Na świecie były wypadki zgonów użytkowników gier w wyniku odwodnienia, głodu i zmęczenia spowodowanych stałym siedzeniem przed ekranem komputera. Powinno się wiedzieć, że gry komputerowe są rozrywką o mocno wciągającym charakterze. Na uzależnienia tego typu narażeni są szczególnie nastolatkowie. Gry komputerowe mogą stanowić przyjemną rozrywkę również wówczas, gdy gra się w nie od czasu do czasu, w chwili odpoczynku.