Różniste pocztówki – warto podtrzymywać tradycję

Już wkrótce święta, dlatego warto między innymi pomyśleć o spędzeniu czasu ze swoimi bliskimi. Mamy to szczęście, jeśli możemy wspólnie ze wszystkimi zasiąść do stołu, porozmawiać, opowiedzieć o swoim planach i ważnych wydarzeniach. Nie zawsze natomiast taka możliwość, żeby się wspólnie spotkać jest. Wówczas, tak czy inaczej warto pamiętać o bliskich, chociażby wysyłając im kartki pocztowe. Aktualnie ten obyczaj jest coraz mniej popularny, gdyż wolimy zatelefonować, wysłać smsa bądź porozmawiać przez komunikator internetowy. Każdy sposób jest jak najbardziej dobry, jeśli dzięki temu podtrzymujemy pozytywne relacje z najbliższymi. Jednakże tradycyjne sposoby, tak jak wymienione wyżej wysyłanie pocztówek ma swój urok, którego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpią.

pisanie listu
Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie poligrafia jest mocno rozwinięta (zobacz też: podkład na biurko Szczecin), tym samym kartki pocztowe są naprawdę atrakcyjne. Oczywiście wybór w tym zakresie jest szeroki: od standardowych kartek, z wydrukowanym zdjęciem, po te trójwymiarowe, które może zaoferować wyłącznie drukarnia dysponująca określonymi urządzeniami. Jak najbardziej ciekawym rozwiązaniem, które bez wątpienia docenią nasi najbliżsi, jest wykonanie takiej kartki także samodzielnie. Wystarczy jeśli o to chodzi kupić raptem kilka przyborów i chwilę zastanowić się co chcielibyśmy zamieścić na takiej kartce, a samo zrobienie będzie zdecydowanie łatwiejsze niż sądzimy. Prawdą jest, że w praktyce bardzo często po prostu nie chce nam się brać za tego typu rzeczy lub – jak to zwykle tłumaczymy – nie mamy na to czasu. Jednak taka kartka samodzielnie zrobiona, ani drogo nie kosztuje, ani nie jest wielce pracochłonna, natomiast może być dla adresata bardzo miłą niespodzianką.

Źródło artykułu: poligrafialisty
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
W końcu, jeśli przywykliśmy już do smsów, czy widorozmów, kiedy raptem pojawi się nam w skrzynce list z przesłaną do nas kartką, zapewne będziemy miło zaskoczeni. Tego rodzaju drobiazgi są bardzo ważne, tym bardziej w czasach, kiedy większość rzeczy można kupić – robiąc coś własnoręcznie pokazujemy, że nam zależy na adresacie, że chcemy mu dać coś oryginalnego i poświęcić na to swój czas i energię. Większość adresatów, jak najbardziej tego rodzaju działania doceni.
Archiviato in: