Top lista wielu typów gier planszowych

Ludzie niezwykle cenią sobie rozrywkę, osoby związane własnie z tą dziedziną zarabiają pokaźne pieniądze na swojej pracy. Oglądamy telenowele, programy mecze piłki siatkowej -rozrywki niezbyt pobudzające nas intelektualnie, mające wyłącznie za zadanie "zabić czas".

Są również czynności bardziej budujące, jak czytanie książek, zainteresowania związane z rysowaniem bądź zbieraniem cennych okazów. Są także gry, wszelkiego typu. Zarówno planszówki jak i komputerowe, mające rzesze oddanych fanów. Które z nich są lepsze?

Gry planszowe

Tego rodzaju rozrywka minionych czasy przeżywa prawdziwy renesans, pojawia się znacznie więcej magazynów skupiających się w tym produkcie, wydawane są coraz to nowe tytuły. Jeżeli popatrzymy na ranking gier planszowych, to dostrzeżemy, że pokaźnym powodzeniem cieszą się te wieloosobowe. Gdyż gra tego rodzaju to również idealna okazja do spotkań towarzyskich. Czeka cię tydzień integracyjny ze studiów? Wybierasz się na dłuższy weekend z znajomymi w góry? Czy może chcesz urządzić ciekawe przyjecie?

Planszówka
Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com
Planszówki to cudowna alternatywa dla osób, które wola zabawy bez trunków, dzięki sporej dawce rywalizacji, godziny będą mijać bardzo szybko, a my będziemy wspaniale się bawić. Jeśli nie wiesz, od czego rozpocząć, ranking gier planszowychprzyjdzie ci z odsieczą. Często są one podzielone są na działy, które ułatwią ci wybór.

Laptop gamingowy
Autor: Mike McCune
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe
Jak i także te na konsole, są numerem jeden jeżeli chodzi o rozrywkę. Wielu graczy potrafi grać całą noc, nie odczuwając zmęczenia. Jest to jednak opcja wymagająca pokaźnych inwestycji. Gdyż oprócz samego egzemplarza gry, który nierzadko jest droższy od planszówki, musimy także nabyć odpowiedni sprzęt. Komputery stacjonarne, laptopy gamingowe, konsole - to wszystko dużo kosztuje, szczególnie najnowsze modele. Gdyż jeśli pragniemy cieszyć się grą, która dopiero co wyszła na rynek, musimy mieć najwyższej jakości oprogramowanie, bowiem w przeciwnym razie, nie włączymy jej. Poza tym, każdy z tych sprzętów może być użytkowany jedynie w domu, wyjątek stanowią tutaj tylko laptopy gamingowe. Ale również ich nie zabierzemy ze sobą na wyjazd z rodziną, bo ciężko będzie się integrować.

Ciężko jednoznacznie określić, który typ gier jest lepszy, oba bowiem mają rzesze miłośników jak i przeciwników. Planszówki pomagają w integracji z innymi osobami, gry komputerowe raczej cieszą nas w samotności.
Archiviato in: