Bałtyckie morze - dobre lokalizacje na odpoczynek?

We współczesnych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w mocy wybrać się na wycieczkę na przeciwny jej koniec, bez konieczności oszczędzania na to przez całe lata. Tanie linie lotnicze nas rozleniwiają, południowoeuropejskie plaże są na wyciągnięcie dłoni, w ciągu paru godzin można się tam dostać, w cenie kilkuset złotych. Jednak nie każdy chce latać samolotem, nie każdy również lubi upały i letnią wodę w morzu. Mimo tych wszystkich profitów, wciąż rzesze Polaków wyprawiają się co roku nad bałtyckie morze. Na czym polega jego popularność?

pokój hotelowy nad morzem
Autor: Greenland Travel
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy uwagę na zakwaterowanie - oferowane przez Międzyzdroje, Jastarnię czy Dąbki noclegi, są na najwyższym poziomie. Możemy zarezerwować sobie pokój przez internet, wpłacić zaliczkę i mieć gwarancję, że będziemy mieli gdzie nocować. Poza tym, są to zazwyczaj miejsca znajdujące się niezwykle blisko morza, dlatego nie musimy bać się wielokrotnych, półgodzinnych marszów nad wodę. A jeśli o plażach już mówimy - ich stan polepszył się znacznie przez ostatnie kilkanaście lat. Nie są już zaśmiecone, swoim standardem nie są dalekie od tych francuskich czy greckich. Woda w morzu jest z kolei fenomenalna - nigdzie indziej, przy tak fantastycznej pogodzie, nie otrzymujemy przy okazji takich atrakcji. Chłodna bryza owiewa nasze ciała, chroniąc od spiekoty, człowiek naprawdę czuje, że znajduje się nad morzem - pełen artykuł.

Planujesz wyjazd na polskie plaże? Nic trudnego! Na początku wybierz miejscowość i odszukaj tam hotel, wpisując do przeglądarki odpowiednią komendę, np. "Dąbki noclegi" - miejmy na uwadze, im szybciej wykupimy pokój, tym mniej za niego zapłacimy (opcje związane z nocowaniem). Następnie należy obrać plan podróży. Można udać się tam swoim samochodem, pociągiem lub prywatnym autobusem. W zależności od odległości od naszego kurortu przeznaczenia, każda spisze się odmiennie. Jeśli wybieramy się z południowych terenów Polski, może warto by było zabrać samochód i po drodze przeznaczyć jeden dzień na odwiedzenie, np. Bydgoszczy? Wtenczas podróż nie będzie nam się tak ciągnąć.Bałtyk
Autor: mariaaantonina
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek metodę wybierzemy, każda będzie dobra, bowiem istnieje mnóstwo połączeń z większości miast, wiodących nad polskie morze. Jeżeli jako miejsce docelowe wybieramy Dąbki noclegi nie sprawią nam kłopotu. Internet nas w tym wyręczy, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać telefonu. Dojazd jest bardzo korzystny z każdego miasta. Ale najistotniejsza jest aura - nad Bałtykiem człowiek wie, że jest nad słoną wodą.
Archiviato in: