Eleganckie zaproszenia weselne

Wybór zaproszeń ślubnych stanowi coś więcej niż tylko poinformowanie gości o tym kto, kiedy, gdzie i dlaczego. Unikalne zaproszenia ślubne muszą dać osobom zaproszonym pojęcie czego powinny się spodziewać po planowanej uroczystości. Jeżeli zdecydowaliście się wziąć ślub i posiadacie wyobrażenie jak ten wielki dzień musi wyglądać, już teraz zastanówcie się nad wyborem zaproszeń na ślub dostosowując ich styl do planowanego wydarzenia.

Nim zaczniesz projektować czy też wybierać swoje wymarzone zaproszenia wybierania swoich wymarzonych zaproszeń, zrób listę zaproszonych osób. Pozwoli Ci to zebrać potrzebne dane, ile faktycznie zaproszeń potrzebujesz.
Przemyśl, co chcesz aby zaproszone osoby wiedziały o przyszłej uroczystości. Na pewno powinny znać, miejsce ślubu oraz datę.
Większość projektowanych w naszej firmie zaproszeń posiada prośbę o potwierdzenie przybycia z określoną datą, do której należy potwierdzić swój udział w uroczystości. Dobrym zwyczajem jest także dodanie do zaproszenia mapy dojazdu na miejsce planowanej uroczystości.
Wesele pod namiotem
Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com
Większość par dodaje do swoich zaproszeń bliski im aforyzm. Sporo wykonywanych przez nas zaproszeń zawiera również przynajmniej jedną prośbę do Gości, w których narzeczeni z wyczuciem podpowiadają co sprawiłoby im większą przyjemność: prezent rzeczowy czy podarowanie koperty z gotówką.
Równie często zdarzają się prośby w sprawie kwiatów, które młodzi otrzymują od swoich Gości. Zamiast kwiatów młodzi proszą o podarowanie czegoś praktyczniejszego, np. maskotki. Wspomniane prośby zakorzeniły się wśród młodych par i na pewno nie są odbierane przez gości jako niestosowne, istotne jest aby zostały przedstawione w formie humorystycznego wierszyka, aby goście nie poczuli się zobowiązani.

Przeanalizuj swój budżet jaki jesteś w stanie przeznaczyć na nabycie zaproszeń ślubnych. Koszt projektowanych na indywidualne zamówienie zaproszeń na ślub oscyluje w zakresie 1,5 – 5 zł i w dużej mierze zależy od wykorzystanych materiałów oraz technik wykonania.
Zaproszenia na ślub można znaleźć w sklepach z artykułami papierniczymi, hurtowniach dostarczających towar do kwiaciarni, specjalistycznych sklepach z akcesoriami ślubnymi oraz drukarniach. Z ofertą producentów zaproszeń można się także zapoznać podczas targów branży ślubnej. Można je również zamówić za pośrednictwem sieci (tutaj). Odnajdziesz tam największą grupę produktów w promocyjnych cenach.


Zaproszenia wysyłamy lub dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrze jest jednak rozdać zaproszenia na 3 miesiące przed uroczystością, aby osoby zaproszone mogły się odpowiednio przygotować. Warto także mieć przygotowaną większą ilość zaproszeń. na wypadek wystąpienia pomyłki przy wypełnianiu danych personalnych zaproszonych osób czy też nieplanowanego powiększenia listy osób zapraszanych.

Wybrane zaproszenia powinny określać temat imprezy. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę kolor i gramaturę papieru, rodzaj czcionki, rozmiary zaproszenia oraz ogólną jego formę. Pamiętaj, że zaproszenia ślubne ręcznie robione muszą dać gościom pierwsze wyobrażenie o przyszłej uroczystości.