Jakie przydatne akcesoria warto zapakować na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej próbują swoich sił na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Warto zatroszczyć się o to, aby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Obozy takie umiejscawia się z reguły na obszarach sprzyjających różnym grom terenowym. Zwykle są to wyjazdy w tereny górskie lub na mazury. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.


Mapa i kompas
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Często wyjazdy takie mają po trosze formę zabawy, chociaż biorąc pod uwagę charakter militarny wycieczki, warto wiedzieć, że trzeba się także w tym przypadku liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, możemy się spodziewać zwykle mocniejszego wysiłku, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego rodzaju jednak mają możliwość stać się świetną przygodą dla dzieciaków, które w szczególności interesują się militariami, czy też wojskowością. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami (sprawdź przydatny asortyment w sklepie: cqb.pl/noze-c-79.html). Oprócz tego na takiego typu wyjazdach mamy do zrealizowania jakiś scenariusz, może ono polegać na przejściu z punktu A do punktu B, gdzie trasa ta została zaplanowana na kilkanaście godzin wraz z torem przeszkód. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Na taki obóz należy na pewno wziąć przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszelkie przybory typu zapałki, kompas czy nóż mogą też być niezbędne. Można przed wyjazdem dowiedzieć się od organizatorów, jakiego typu sprzęt jest niezbędny. Nie zawsze będzie trzeba zakupić profesjonalny nóż typu ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski (doskonały sprzęt i akcesoria wojskowe: www.cqb.pl/ostrzalki-oselki-c-193.html). Można również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy bez problemu dużo elementów asortymentu potrzebnych do takiego wyjazdu.