Festiwal jako przegląd muzyczny o klimacie regularnym

Muzyka jazzowa jest niezwykle zdumiewającym zjawiskiem całej przeszłości muzyki ogólnoświatowej. Dzisiaj po kilkudziesięciu latach rozkwit jego na tle całościowej pozycji i w muzyce w ogóle w sztuce światowej są wręcz doskonałe. Muzyka jazzowa jest syntezą przeciwności. Jest rodzajem muzyki powstałym w wyniku scalenia muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.

Historia jazzu obfituje w próby jednoczenia tej muzyki z fragmentami muzyki rozrywkowej, poważnej, lub ludowej. Muzykę jazzową uwypukla przede wszystkim ogromnie obfity rytm, dlatego muzyka wyznająca absolutnie inne cechy skierowała uwagę kompozytorów na szansę spożytkowania także i rytmu jako dominującego tworzywa. Jazz jest do chwili obecnej w stanie ciągłych stylistycznych, wykonawczych, instrumentalnych przeistoczeń w efekcie których wygenerowała się spora liczba zmieniających się i nawzajem na siebie wpływających odmian prądów. Mnóstwo szczegółów poznasz na stronie Ceneo. Tym, co bez wątpienia rozróżnia jazz od innych rodzajów muzyki jest charakterystyczny rytm, szczególna dla Europejczyka dość nieregularna pulsacja, improwizacja, brak statecznych gatunków muzycznych, swobodne formowanie materiału dźwiękowego, frazowanie, formułowanie, intonacja. Tło dziejowe dla powstania jazzu stanowi przyjazd niewolników czarnoskórych na Karaiby. Tam mieli oni okazję po raz pierwszy spotkać się z europejską kulturą i religią. Mimo że dużo rzeczy było im całkiem obcych, udało im się znaleźć pewne punkty wspólne, jakie pomogły im zaaklimatyzować się w nowym świecie.Publiczność w trakcie koncertu
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
OFF Festival to festiwal muzyczny o charakterze cyklicznym, obejmujący szeroko rozumianą muzykę alternatywną. Pierwsza edycja odbyła się w 2006. Festiwal co roku prezentuje eklektyczny projekt muzyczny adresowany do wyrobionej i świadomej widowni. Już po raz kolejny ściągnie do Polski najciekawszych twórców światowej alternatywy.

To dobre miejsce, by rozumieć nowe muzyczne nowości, podziwiać koncerty popularnych i ikonicznych grup, a również korzystać z mnóstwa kulturalnych atrakcji jak ekspozycje i projekcje filmowe- więcej…. Pracowicie wyselekcjonowany, przeróżny line-up dostarcza moc muzycznych przeżyć.
Archiviato in: