Konsole video- odpowiednie dla naszych dzieci?

Jeszcze jakiś czas temu dzieciaki po szkole ciskały tornistry w kąt i biegły na podwórko. Do domu trzeba ich było przyprowadzać siłą. To przecież poza nim działy się najlepsze rzeczy. Można było zrobić dom na drzewie lub pograć w podchody. Chłopcy godzinami grali w piłkę, a dziewczyny bawiły się lalkami. Dzieciaki dosłownie błagały opiekunów o jeszcze jedną godzinę na podwórku.
Zabawa na śniegu
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Te czasy jednak przeminęły. Umysłem dzieciaków zawładnął telewizor. To właśnie przed nim tracą cały swój czas po szkole. Przesiadują cały dzień przy biurku, gdy w tym czasie za oknem taka piękna pogoda. To kolejna z przyczyn problemów z kręgosłupem, a także otyłości pośród uczniów. Brak ruchu oraz świeżego powietrza źle wpływa na ich zdrowie. Dzieci są słabe i chorowite. Niełatwo jednakże je odseparować od ukochanych gier. Czy znajdzie się na to jakiś magiczny sposób?

Jeśli już mamy pod dachem amatora wszystkich nowinek technicznych można spojrzeć na dobre konsole do gier (http://www.blackgames.pl/). Ktoś mógłby rzec, że przecież to nic nie zmienia, Dziecko ciągle będzie tkwiło w mieszkaniu i wlepiało nos w ekran. A jednak, ostatnie gry xbox 360 (http://www.blackgames.pl/xbox-360-gry-xbox-360-c-130_148.html) to coś całkiem innego. Wystarczy jedynie rozeznać się w temacie, a bez wątpienia będziemy mogli wybrać gry, które nie tylko dostarczą naszemu dziecku rozrywki, ale również wpłyną na jego rozwój.Na rynku jest dostępnych dużo interesujących i przede wszystkim gier bez przemocy. Kształtują one wyobraźnię, logiczne myślenie oraz spryt. Mamy do wyboru klasyczne ps3 gry (http://www.blackgames.pl/playstation-gry-ps3-c-981_982.html) przygodowe lub też całkiem inne. Czasem trzeba coś skonstruować. Niezwykle modne są gry sportowe, takie jak na przykład kultowa już Fifa.
W modzie są obecnie interaktywne konsole, które rejestrują jakikolwiek ruch. Koniec zatem z nudą. Możemy być nieodłączną częścią akcji, przez co przeżywamy wszystkie przygody jeszcze bardziej. Doskonałym rozwiązaniem jest granie razem z pociechami. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, w co tak naprawdę nasze dziecko gra. Możemy mu też pomóc, jeżeli sobie nie radzi z którymś etapem. Dodatkowo, to doskonała rozrywka, dlatego warto przeżyć to razem.