Odpowiedni moment na wyjście do kina

Wakacje to wymarzona pora na to, by nadrobić wszelakie zaległości kulturalne. Pomyślmy o tym, kiedy ostatnim razem byliśmy chociaż w kinie, operze, teatrze albo operetce. Dawno temu, zgadza się?

pokazy akrobatyczne
Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Poziom czytelnictwa w Polsce wciąż się zmniejsza. Książki spotykamy tylko w bibliotekach. Zamiast kina decydujemy się na krótkie filmiki w sieci. Szczeniaczki są przecież tak bardzo śmieszne! Ale czy to nam zupełnie wystarcza? Wszelakie pokazy artystyczne są jak najbardziej wskazane. Bez względu na to, czy wolimy kulturę niską czy wysoką. To ona poszerza nasze horyzonty. Dzięki niej staniemy się bardziej interesującymi kompanami do polemiki. Lato to czas dużej liczby różnych wydarzeń kulturalnych (www.braciakleczek.pl) oraz interesujących festiwali. Przy okazji letniego urlopu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką formę sztuki wybierzemy, na pewnoznajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Amatorzy muzyki będą mogli wybrać się na jakiś koncert. Poznając nieznane dotąd miasto, wybierzmy się do galerii sztuki, by podziwiać dzieła lubianych artystów. Takie pokazy artystyczne, to naprawdę doskonała rozrywka dla duszy!

Tego lata szykuje się także kilkanaście interesujących premier filmowych. Wyjście na seans to zaledwie godzina czy dwie, ale niesamowite wrażenia pozostaną na długo. Czasem dają nam do myślenia i każą spojrzeć na kwestię z zupełnie nowej perspektywy. Dzięki nim otwieramy się na innych i stajemy się bardziej tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się w roli postaci z srebrnego ekranu. Na moment pragniemy stać się nimi. Jesteśmy bardziej empatyczni. Przebywanie z różnymi działami kultury nie tylko rozszerza horyzonty. Pozwala również bardziej otworzyć się na pozostałe osoby. Co więcej – jest wyśmienitą okazją do rzeczywistego zapoznania nowych kolegów. Pokazy artystyczne (braciakleczek.pl/about.html) to coś więcej niż jedynie chwila. To mimo wszystko czas zainwestowany we własne człowieczeństwo. Wtedy możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na najważniejsze pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” lub „Jaki jest mój życiowy cel?”. Przebywanie ze sztuką sprawia, iż stajemy się o wiele bardziej wrażliwi na krzywdę pozostałych ludzi. Dlatego musimy wygospodarować odrobinę czasu na nadrobienie wszystkich zaległości w dziedzinie kultury!