Kilka informacji o telewizyjnych programach, z jakich korzysta się na co dzień.

Telewizor jest urządzeniem, które obecne jest w większości domów i mieszkań. Część osób używa go w normalny sposób, wtedy gdy będą chcieli coś interesującego oglądnąć, za to inni nie wyobrażają sobie bez tego sprzętu życia. Zwłaszcza że aktualnie nie ma żadnego problemu, żeby mieć możliwość dostępu do kilkuset kanałów krajowych i zagranicznych. Przy pomocy zwykłej anteny można programów telewizyjnych oglądać kilkanaście, ich zaletą jest to, że są one całkowicie darmowe.


przed telewizorem
Autor: Alex McCabe
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie więcej dostaje się po zapłaceniu abonamentu w jednej z firm udostępniających usługi telewizyjne. Po pierwsze oferowanych kanałów sięgać może nawet stu kilkudziesięciu, z czego pewna ich ilość będzie w formacie HD. Poza tym z reguły telewizja występuje w pakiecie z internetem i telefonem, a ceny takich pakietów będą się rozpoczynać już od siedemdziesięciu złotych. Usługi tego typu mają w ofercie kablówki, lecz ograniczeniem jest tutaj możliwość podłączenia linii sygnałowej, można też zainteresować się propozycją jednej z kilku platform satelitarnych.

Przy tak dużej liczbie dostępnych kanałów nawet rzadziej korzystającym z telewizora ludziom przyda się jakiś porządny program tv. Do niedawna jeszcze niezwykle popularne były programy w formie papierowej, dostępne w kioskach. Ich koszt najczęściej nie przekracza dwa złote, a najczęściej zawierają program wielu najpopularniejszych stacji na następny tydzień. Tego typu programy w dalszym ciągu są chętnie kupowane przez osoby starsze lub nie takie, które nie mają dostępu do internetu. Za to w internecie ogromny zainteresowaniem zaczęły się cieszyć rozmaite portale z programami, przykładowo takie jak tv.pl/.


Będą one miały identyczną zawartość, jak papierowe wersje, ale są dużo bardziej wygodne w użyciu. Najczęściej programy danych stacji wyświetlane są w kolumnie, przy czym na stronie równocześnie takich kolumn jest kilka. Na początku są najbardziej popularne programy, a później według ustalonej przez administratorów kolejności. Można też skorzystać z dostępnej wyszukiwarki, przy pomocy której można szybko wybrać dany dzień emisji lub kanał.
Archiviato in: