Druk wodny jako nowoczesna technologia nanoszenia deseni

Hydrografiką oznaczamy procedurę naniesienia obrazu na różnego gatunku powierzchnie. Może to być plastik, ceramika, drewno, lub szkło. Dzięki tej metodzie jest możliwość przekazać obraz na przestrzenie płaskie, także te o nieregularnym zarysie.
Sam proces nie jest zwykłym zanurzaniem fragmentu w wodzie, wymaga wiedzy i wprawy. Naniesiony na powierzchnię druk wodny jest pokrywany lakierem, dzięki czemu powłoka jest nadzwyczaj odporna na dużą temperaturę i okoliczności pogodowe. Hydrografika, to nowoczesna technologia nanoszenia form na fragmenty trójwymiarowe przy użyciu wody. Na jej powierzchni lokuje się wzór a potem zanurza część po czym następuje trwałe połączenie grafiki z obiektem. Części sporządzone tą metodą zachowują własności lakieru samochodowego, co czyni je odpornymi na zarysowania.

Hydrografika to nowoczesna procedura zdobienia do pełnienia której konieczne są odpowiednie narzędzia. Wanna do hydrografiki, folia, aktywator, oraz wyjątkowa przemysłowa zmywarka, to niezbędne rzeczy do czynienia owej grafiki. Jednym ze szczególnie ważnych etapów, jakiego nie można nie uwzględnić, jest odtłuszczanie powierzchni i jej zmatowienie. Co więcej, należy pomalować ją bazą, zaś po nałożeniu szablonu nałożyć bezbarwny lakier, jaki ochroni naniesiony transferowy druk wodny i osłoni go przed niszczeniem. Hydrografika ma zastosowanie w wielu dziedzinach.
druk wodny
Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood'
Źródło: http://www.flickr.com
Druk wodny doskonale upiększa jakikolwiek typ przestrzeni. Świetnie nada się do dekoracji rozmaitych dodatków w domu, oraz aut. Na stronie firmy WaterDesign hydrografika dla początkujących.Dostępne są nawet najbardziej wyszukane wzorki, dobór zależy od własnych pragnień. Hydrografika nader trwale i profesjonalnie przeprowadzona gwarantuje niezrównaną jakość. Strategia ta jest najczęściej używana do części samochodowych, motocyklowych a również gniazdka elektryczne, okucia meblowe, grzejniki, maski spawalnicze, kaski, listwy wykończeniowe, również sporo innych. Nawierzchnia może być pełna połysku, albo matowa w zależności od preferencji. Lakierowanie i polerowanie elementów przy zastosowaniu najwyższej jakości past, zapewnia dużą jakość
.