Co to jest Indiegogo Polska?

Portale społecznościowe mają wpływ nie tylko na formę wykorzystywania wolnego czasu, lecz także w wielu przypadkach stanowią źródło, z którego czerpiemy informacje. Okazuje się, że obecnie mają wpływ również na rozwój przedsiębiorczości. Funkcjonują serwisy crowdfundingowe, między innymi Indiegogo Polska. To nowy społecznościowy model zbierania pieniędzy na różne projekty.

koncert
Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com
Portale tego typu okazują się coraz bardziej znane w sieci i coraz więcej ludzi z nich korzysta. Dla "zwykłych" ludzi wydają się nieraz doskonałą szansą na urzeczywistnianie swoich projektów, jakie wymagają zainwestowania pewnej kwoty środków. Crowdfunding oznacza w wolnym tłumaczeniu "finansowanie przez tłum". Na portalu polskie indiegogo każdy może się zarejestrować i poprosić innych użytkowników o konieczną kwotę pieniędzy. Osoby zbierające fundusze w ten sposób najczęściej nie proponują w zamian udziału w akcji, ale odwdzięczają się na wiele innych sposobów. Niekiedy ofiarują m.in. rozmaite prezenty, w tym często związane z finansowanym projektem albo też udział w wydarzeniach itp. Każdy internauta może wpłacić dowolną kwotę pieniędzy, aby móc wspomóc chociaż w pewnej części projekt budzący największe zainteresowanie.W Stanach Zjednoczonych tego rodzaju portale cieszą się wielką popularnością i mnóstwo ludzi z nich korzysta, zarówno tych poszukujących koniecznych środków, jak także inwestujących w nowe projekty. W Polsce ten koncept zaczyna się rozwijać i z całą pewnością budzi on coraz większe zaciekawienie, czego świadectwem może być chociażby Indiegogo Polska.

Jak zbierać fundusze na realizowanie pomysłu przy pomocy tego rodzaju portali? Wystarczy zgłosić swoją inicjatywę do serwisu np. poprzez kontakt z ludźmi odpowiedzialnymi za publikację. Rzecz jasna należy wiedzieć, że cele projektu powinny odpowiadać regulaminowi serwisu. Zgłaszać można zarówno produkty, jak również usługi bądź przedsięwzięcia. Najważniejsze, by spełniały kryteria danej platformy crowdfundingowej np. https://wspieram.to/. Po zgłoszeniu swojego projektu, twórca zazwyczaj otrzymuje własną podstronę, gdzie należy szczegółowo opisać swój projekt i dzięki której da się go promować. Następnie już tylko trzeba czekać na zainteresowane osoby, które zechcą dołożyć się do naszego projektu.