Wybieramy orkiestrę na wesele. Na co powinno się zwrócić uwagę ?

Uroczystości ślubne to zdarzenie jedyne w swoim rodzaju. Ktokolwiek kto miał okazję w nich uczestniczyć z całą pewnością wskaże na ich jedyny w swoim rodzaju nastrój. Kolorytu imprezie bez wątpienia przydaje orkiestra weselna - to ona wybija rytm zabaw. Największy wpływ na trzymanie właściwego pulsu biesiady ma lider grupy, który to będzie jednocześnie wodzirejem. Jego charyzma, zdolności showmana, wzajemne oddziaływanie z biesiadnikami - to elementy, od których będzie zależeć sukces całego przyjęcia weselnego.

Zespół weselny
Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny też tak ważną kwestią przed którą stają wszystkie pary młode aranżujące uroczystości weselne, jest odnalezienie stosownego zespołu weselnego. Warto temu zagadnieniu poświęcić więcej zaangażowania. Czym zatem się pokierować przy dokonywaniu tak ważnego wyboru?
Wydaje się, że - wobec tego o czym wspomnieliśmy w pierwszej części artykułu - kwestia opłat jakie narzucają muzyczne orkiestry weselne (www.strings.art.pl) nie powinna być najważniejszą. Niestety jednakże wiemy, że każdy budżet ma ograniczenia. Wobec tego nim poczniecie wyszukiwanie odpowiedniej kapeli, powinniście wstępnie wskazać jaką kwotę jesteście w stanie przeznaczyć na tenże właśnie punkt wydatków w budżecie ślubnym. Warto niemniej jednak mieć na uwadze ażeby w tym wypadku z ogromnym wyczuciem stosować kryterium opłaty. Szczędzenie za wszelką ceną to prosta droga do najęcia kiepskiej orkiestry oraz zrujnowania całego święta.

Następną sprawą będzie praktyka zespołu weselnego. Oczywiście mamy w tym przypadku na myśli praktyczne doświadczenie w występach właśnie na uroczystościach weselnych. Ma to o tyle wielkie znaczenie, iż wesela cechują się specyficzną atmosferą, której nie wszyscy muzycy potrafią sprostać. Przede wszystkim to częsta interakcja z uczestnikami fety weselnej (sprawdź więcej), ciągłe podkręcanie tempa wydarzenia przez nawoływanie do zabaw czy też toastów. To lider grupy - wodzirej odpowiedzialny jest za utrzymanie stosownego tempa rozrywek oraz odpoczynku. To również kapela weselna prowadzi najważniejszy punkt uroczystości weselnych, to jest oczepiny.
Następną kwestią są instrumenty na jakich grają muzycy. O ile potrzebujemy skrzypce na ślub - powinniśmy szukać kapeli wśród których członków przynajmniej jeden z muzyków potrafi zagrać na skrzypcach.