Świetnych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze kilka lat temu Polska ogólnie nie była miejscem, gdzie z ogromną chęcią grywali zagraniczni wykonawcy. Co prawda byliśmy oraz w dalszym ciągu jesteśmy dużym krajem, jednym z największych na kontynencie, lecz i tak nie można w jednoznaczny sposób rzec, iż potencjał naszego kraju był odpowiednio wykorzystany. Ale na szczęście w tym momencie jest lepiej: jeżeli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w okresie letnim będzie miał możliwość na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na kuli ziemskiej.

Widowisko operowe
Autor: Anyul Rivas
Źródło: http://www.flickr.com
Niby to nawet za PRL-u grali w naszym kraju wielcy muzycy, ale dopiero w 2014 roku występ legendarnego muzyka raczej nie jest czymś niecodziennym. Jeszcze kilka lat temu zazdrościliśmy Czechom, ponieważ Praga często gościła legendy, ale dzisiaj nawet Polak, którego najbardziej interesuje muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd wcale nie musi jechać za granicę, aby w solidnych warunkach słuchać muzykę. Choć tak naprawdę na nieszczęście nie w każdym przypadku akustyka na występach jest w porządku, dobry poziom niestety nie jest we wszystkich przypadkach. Być może hala w Krakowie będzie pod owym względem perfekcyjna?Coraz lepsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie najzwyczajniej mają wielki wybór. Każdego dnia organizuje się koncerty: reggae, rap, jazz płyty cd/dvd (ulubiona muzyka znanych wykonawców w super cenach: muzyka metalowa na płytach), miłośnicy dobrego brzmienia nie mają większych powodów do skarżenia się. Chociaż to pewnie wiadome, iż nadal nie ma w Polsce miasta takie jak Berlin bądź Nowy Jork - jednak w przypadku wydarzeń muzycznych, W naszym kraju, w szczególności mowa o Stolicy, naprawdę nie jest słabo, bardzo przeciętnie. Bądźmy w takim razie zadowoleni z polskiej sceny koncertowej!

Silny jest także w naszym kraju kabaret i musical płyty cd/dvd - choć zapewne niektórzy nie za bardzo przepadają za nowoczesnym kabaretem (poszukaj ulubionych płyt w dobrych cenach - porównaj: muzyka klasyczna na cd/dvd). W istocie często cechują się one słabym, wręcz żałosnym poziomem. Jednakże są również ambitne kabarety, a poza tym zwłaszcza warszawska scena stand-upowa nieustannie powiększa własny poziom, jest coraz śmiesznej. W takim razie: generalnie miłośnicy słuchania muzyki na żywo nie mają za wielu sensownych argumentów do uskarżania się.