Czym reiki i jak może ono nam pomóc w różnych życiowych problemach?

Ostatnio coraz częściej słyszymy słowo Reiki, nie zawsze jednak wiemy, co ono w zasadzie znaczy. Ta stosunkowo stara metoda uzdrawiania mocą cieszy się dzisiaj dość dużym powodzeniem wśród osób, które kochają stan dogłębnego oczyszczenia ciała i duszy. Ale na czym konkretnie poleca cała koncepcja?


muzyka - image
Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com
Reiki stanowi alternatywną metodę leczenia wyłącznie poprzez energię płynącą przez dotyk. We współczesnych czasach cieszy się ona coraz większą popularnością powodzeniem - nie tylko w takich aglomeracjach jak Warszawa, lecz również w małych miastach, jak Cieszyn - i jest często używana przez ludzi cierpiących na różnego rodzaju bóle i choroby. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że każda współczesna wróżka oferuje zabiegi tego rodzaju. Usługi te zostały także zaproponowane przez niektóre szpitale świata jako terapia uzupełniająca, której celem jest polepszyć nastrój pacjentów. Koncepcjaogląd - muzyka
Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada reiki polega na uniwersalnej myśli, że za wszystko na naszym świecie odpowiedzialność ponosi harmonia. Jeśli zatem jesteśmy chorzy lub coś nam dolega, oznacza to, że nasza wewnętrzna harmonia została zatrzymana. Cały proces zasadza się na kumulowaniu białej energii w uzdrawiającej osobie. Następnie wróżka lub uzdrowiciel kładzie ręce na bolącym lub chorym miejscu i przekazuje swoją energię pacjentowi.Reiki funkcjonuje dziś jako pseudonauka i jest negowany zarówno przez Kościół Katolicki, jak i naukę. Wszystkie pozytywne przypadki leczenia, w których pomogło reiki przypisywane są efektowi placebo. Osoby, które spróbowały reiki są jednakże jednogłośne – efekt jest zaskakujący i warto go wypróbować.
Archiviato in: