Czym Ziemia Kłodzka zachęca turystów, najbardziej popularne atrakcje warte odwiedzenia w tym rejonie

Jednym z bardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski jest Kotlina Kłodzka. Nie jest ona rozległa obszarowa, tak naprawdę w większość miejsc da się prosto dotrzeć albo rowerem, autem albo przy pomocy dobrze rozbudowanej komunikacji zbiorowej. Jednak jest to teren bardzo bogaty w najróżniejsze atrakcje przyrodnicze, historyczne i rozrywkowe, że w każdym roku odwiedzają go tysiące turystów.


Ziemia Kłodzka to także miejsce wykorzystywane w leczeniu różnych chorób, kilka uzdrowisk i blisko trzydzieści sanatoriów najlepiej świadczą o jakości tego regionu. Jedną z najpopularniejszych atrakcji tamtych okolic są Błędne Skały i Szczeliniec w Górach Stołowych. Obie te atrakcje prezentują się jakby były z jakiegoś innego świata, a ich zwiedzanie na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń. Sporo rozrywek znajdą też dzieci, z pewnością chętnie odwiedzą one Park Dinozaurów, Jaskinię Niedźwiedzią czy Park Dinozaurów. Na pewno tym regionem kraju nie będą zawiedzeni miłośnicy aktywności sportowej, liczne trasy rowerowe, piesze, a zimą narciarskie stoki dadzą wiele przyjemności i relaksu.

góry
Autor: Erik Wilde
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo, że Kotlina Kłodzka nie jest rozległa powierzchniowo, to jednak ilość atrakcji powoduje, że raczej się nie da obejrzeć wszystkiego w ciągu jednego dnia. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu mogą być liczne kotlina kłodzka noclegi, w których da się wygodnie i niedrogo zatrzymać się na czas zwiedzania tej uroczej okolicy. Baza noclegowa w tym rejonie jest dość dobrze rozwinięta, do wyboru dla turystów jest dużo prywatnych pokoi, pensjonatów i hoteli, więc każdy bez żadnego problemu powinien zarezerwować coś odpowiedniego do finansowych możliwości i wymagań (sprawdź noclegi).


W praktyce większość noclegów będzie do znalezienia w najbardziej popularnych miejscowościach, takich jak Kłodzko, Kudowa Zdrój czy Polanica Zdrój. Tam też trzeba się liczyć z nieco wyższymi cenami, jeśli więc ktoś będzie chciał trafić na coś tańszego, w spokojnym miejscu, to z pewnością dobrym pomysłem będą przykładowo duszniki zdrój noclegi. Miejscowość ta jest doskonałą bazą wypadową, a równocześnie zapewnia spokojny, przyjemny wypoczynek (wejdź na Ruszaj w Polskę)..