Gry planszowe rozrywką dla rodziny

W dobie królowania Internetu gry planszowe straciły nieco na wartości. Jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Monopol. Teraz rozgrywki odbywają się na monitorach komputerów. I nie bawią się przy nich już całe rodziny. A szkoda. Gry planszowe bowiem mają moc oddziaływania na rozwój ludzkiego umysłu. Odpowiednim przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.
Gra planszowa - Warhammer
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna bazuje na skutecznym kierowaniu armią podczas konfliktu zbrojnego realizując różne scenariusze. Gra jest tak popularna, że na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest już jej 8. edycja, a w Internecie powstają dotyczące jej fora. Nic w tym dziwnego. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko rewelacyjna przygoda, która nadzwyczajnie absorbuje, ale głównie gra bitewna trenująca strategiczne myślenie. A przecież myślenie strategiczne to podłoże podejmowania szybkich i celnych decyzji. Dzięki niemu przekrojowo spostrzegamy utrudnienia jak również zdołamy rozwiązać je w niespotykany sposób. Różne scenariusze Warhammer Fantasy Battle uczą, że nie istnieje jedna oryginalna taktyka,analogicznie jak nie ma tylko jednego idealnego rozwiązania.Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry planszowe wyrabiają większą skuteczność strategicznego myślenia. Rewelacyjnym do tego instrumentem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej treść| odbywa się się w świecie Warhammer Fantasy Battle. Jest ona tak popularna, że zaczęto organizować Otwarte Mistrzostwa Polski w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji mówią, że obrazuje ją nadzwyczaj żywa, niemożliwa do zaplanowania gra, w której nie brakuje niepowtarzalnych zwrotów akcji. Co więcej nie ma tam szans na nudę, gdyż każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Jednak najważniejszym kryterium zakupu tej gry bitewnej jest wspomniany ogromny wpływ na rozwój strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Dużo się w ostatnim czasie mówi się o znaczeniu strategicznego myślenia w biznesie. Jest wiele firm oferujących szkolenia wyrabiające nawyk strategicznego myślenia. na ogół za swe usługi żądają znacznych kwot. A wystarczy kupić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie scenariuszy będzie nawykiem, który zaowocuje.