Islandzka muzyka jest pasjonująca

Niby często można przeczytać, że o cudzych upodobaniach muzycznych nie ma sensu dyskutować, bo i tak takie dysputy do niczego nie mogą prowadzić, to jednakże można w zasadzie pokusić się o krótką dyskusję o gustach. Zatem które składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały wypuszczone na rynku muzycznym są istotnie godne zainteresowania?


Muzyka
Źródło: http://www.sxc.hu/
Najważniejsza myśl: w żadnym razie nie należy zakładać, że aktualna muzyka jest całkowicie do kitu! Typowy snobizm, zatem podniecanie się wyłącznie starymi piosenkami to coś dziecinnego.

Jeśli któregoś czytelnika interesują religijne płyty cd/dvd, powinien chociażby docenić bardziej Arkę Noego. W sumie to nie jest nowy zespół, lecz z wiadomych przyczyn w Arka Noego nie posiada stałego teamu, dzieciaki przychodzą oraz odchodzą, to normalne. Wbrew wszelkim wyobrażeniom w żadnym przypadku nie można myśleć, iż Arka Noego to nuda, coś fajnego wyłącznie dla fanów typowo chrześcijańskich piosenek. Nierzadko kościelna muzyka faktycznie nie jest zbytnio emocjonująca, ale na całe szczęście formacja Arka Noego z doskonałym skutkiem pokazuje, że jeżeli kogoś interesuje skoczna muzyka religijna, powinien zakupić płytę Arki Noego. W szczególności, że kasa z płyt im się należy! - (zobacz oferty muzyczne dla każdego: płyty z muzyką rockową)

Pamiętajmy, iż gdzieś tam na krańcu Starego Kontynentu znajduje się mroźna Islandia: co ciekawe, ludzie z polskim paszportem są obecnie najczęściej spotykaną grupą obcokrajowców. Ten Polak, który chce bliżej poznać islandzką duszę niech choćby zwraca uwagę na rock płyty cd/dvd produkowane przez Islandczyków. Chociaż Islandia jest mniejsza, aniżeli choćby Katowice, spłodziła Bjork, GusGus, ale także Asgeira - bardzo młodego chłopaka, którego pewnie czeka niezwykła przyszłość. Już w tym momencie jest na Islandii jednym z najpopularniejszych piosenkarzy.

Należy od razu przyznać, że akurat jego koncert w naszym kraju, konkretniej w stołecznym klubie artystycznym Basen był bez żadnego cienia wątpliwości niezwykłym, olśniewającym wydarzeniem muzycznym. Miejmy małą nadzieję, iż za pewien czas Asgeir znowu nas nawiedzi. W takim razie jeżeli kogoś na ten moment średnio interesują blues czy soul i r&b płyty cd/dvd, niech sięgnie po muzykę z Islandii. Islandia jest niewielkim, lecz przy tym wielkim państwem - (nowości, które możesz online: nagrania składanki).