W jaki sposób wypada poprawnie odmawiać różaniec - wskazówki oraz rady

W jaki sposób należy odmawiać różaniec? Ewidentnie wskazane jest poznać odpowiedź na to ważkie pytanie, więc w tym artykule udzielimy użytecznych rad oraz porad związanych z odmawianiem różańca.


modlitwa
Autor: Violette79
Źródło: http://www.flickr.com
Modlitwę różańcową należy rozpocząć od zrobienia znaku krzyża jednocześnie wypowiadając słowa „W imię Ojca i Syna, oraz Ducha Świętego, Amen”. Jest to fundamentalny wstęp do różańca. Dzięki takiemu początkowi wskazujemy, że Pan jest obecny dla nas w wszelkiej modlitwie, tak samo jak jego Syn i aniołowie, zarazem uświadamiamy samym sobie, że modlitwę różańcową będziemy mówić w jego święte imię. Kolejnym krokiem jest sprecyzowanie swojej wiary, dzięki czemu wykazujemy, że znamy swojego Boga i wierzymy w to, iż jest on wyjątkowy i prawdziwy. Odmawiając różaniec wypada pamiętać, że modlitwa ta powinna być uczciwa oraz płynąć wprost z naszego serca.

Różaniec składa się z kilku różnorodnych paciorków, główne pięć zezwalają nam otworzyć się na Ducha Świętego. Na najogromniejszym z nich mówimy modlitwę Pańską, a na kolejnych trzykrotne Pozdrowienie Anielskie. Na samym końcu trzeba odmówić modlitwę Chwała Ojcu.

Dla wielu osób modlitwy różańcowe mają naprawdę niezwykle znaczne znaczenie, wobec tego na pewno wypada wiedzieć jak odmawiać różaniec. Należałoby robić to dokładnie i szczerze, do takiej modlitwy nie zdołamy podchodzić z lekkim sercem i robić ją niedokładnie. Modląc się do Boga dajemy wyraz swoich szczerych uczuć i wiary w to, iż jest on Bogiem Wyjątkowym, Najważniejszym oraz Twórcą wszystkiego co nas oplata.


Jezus i różaniec
Autor: FotoKatolik
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się w modlitwie otworzyć się przez Bogiem oraz wylać przed nim swoje serce. Jeżeli modlitwa będzie szczera to z pewnością trafi do naszego Wszechmogącego Ojca i Stwórcy. Odmawianie różańca warto uczynić w spokojnym oraz cichym obszarze, gdzie nikt nie będzie nam przerywał i gdzie bez kłopotu będziemy mogli skoncentrować się na modlitwie do Boga.
Archiviato in: