W jaki sposób dobrze powinno się odmawiać różaniec i z jakiego powodu powinno się to robić?

Mimo tego, iż większość katolików ma różaniec okazuje się, że dużo z nich nie do końca wie, jak poprawnie odmawiać różaniec. Na szczęście możemy współcześnie znaleźć dużo wiadomości, które pomogą nam zrozumieć jak odmawiać różaniec.

W Internecie zdołamy znaleźć mnóstwo cennych i ogromnie rzeczowych informacji na ten temat (więcej tutaj) a także instrukcję, dzięki której krok po kroku zdołamy dowiedzieć się jak trzeba odmawiać różaniec.Na samym początku zanim jeszcze poczniemy odmawiać różaniec trzeba uczynić znak krzyża i na krzyżyku odmówić modlitwę „Wierzę w Boga”. Jest to naczelny ważny krok. Potem na pierwszym paciorku różańca mówimy modlitwę „Ojcze Nasz”, zaś na trzech następnych - „Zdrowaś Maryjo”. Każde te modlitwy są zwane modlitwami wstępnymi. Ich istotnym celem jest uproszenie ważnych cnót, takich jak na przykład miłość, nadzieja i wiara.

więcej na stronie
Autor: h.koppdelaney
Źródło: http://www.flickr.com
Potem, po odmówieniu modlitw wstępnych, należy zapowiedzieć tajemnicę oraz daną część jako rozważania w czasie powtarzania modlitw, takich jak na przykład „Chwała Ojcu”, „Ojcze Nasz” oraz 10 „Zdrowaś Maryjo”. Po ciągłym odmówieniu modlitwy „Chwała Ojcu” powtarza się modlitwę fatimską, która rozpoczyna się od słów „O mój Jezu, wybacz nam nasze grzechy…”

Odmawianie różańca ma dla wielu wierzących osób niezwykle duże znaczenie. Jest to coś, co nieraz pomaga ludziom borykać się z różnymi problemami i męczącymi chwilami, często odmawianie różańca zdoła przynieść nam ulgę oraz pomóc uporać się z wieloma kłopotami.

W dzisiejszych czasach egzystujemy w niezwykle trudnych czasach, w których w wielu przypadkach poszukujemy pomocy Boga, w związku z tym odmawianie różańca może pomóc nam tą pomoc znaleźć. Jednocześnie daje nam sposobność zbliżenia się do naszego Stwórcy. Każdego dnia zmagamy się z wieloma rozmaitymi przeciwnościami, także z grzechem, natomiast odmawianie różańca może nam pomóc kroczyć dobrą ścieżką. Naturalnie więc każdy szczerze wierzący Katolik powinien wiedzieć jak odmawiać różaniec, oraz także to robić.