Jak wybrać idealny świecznik na wspaniałą kolację przy świecach dla dwojga?

Nie ma nic bardziej romantycznego aniżeli klasyczna kolacja przy blasku świec. Żeby jednak była ona możliwa wcześniej niezbędna jest właściwa organizacja. Po pierwsze, przyda się świecznik, w którym pozwoli na bezpieczne ustawienie świeczek i wywarcie lepszego wrażenia. Możliwości wyboru świecznika jest mnóstwo. O czym pamiętać rozważając kolejne propozycje?
świecznik
Autor: Blomus
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/1374/edo__cztery_kwadratowe_swieczniki_na_stalowej_tacy
Przede wszystkim warto wiedzieć, że świecznik będzie dostosowany do zwykłych, tradycyjnych świeczek lub także tzw. tealightów. Te drugie są ostatnio niezwykle chętnie kupowane. Mowa o niedużych, płaskich świeczkach umieszczonych w aluminiowym krążku. Tealighty wyglądają świetnie nawet wówczas, gdy są zwyczajnie rozłożone na stole czy parapecie. Prawdziwego wdzięku jednak przydaje im dopiero trafnie dobrany świecznik. Dodatkową plusem tealightów jest to, iż nie narobią one bałaganu podczas wypalania.
Wosk nie rozpływa się wszędzie dokoła. Wystarczy umieścić takie świeczki w świeczniku, by dekoracja prezentowała się niezwykle efektownie.Niemniej jednak możesz także również postawić na tradycję, a więc tradycyjną świeczkę. Do takiego celu najlepiej pasuje również klasyczny romantyczny świecznik. W sklepach znajdziesz świeczniki, które pasują dobrze do prostych świec. Zwykle zawierają klasyczne motywy, jak na przykład serduszka czy aniołki.


Jeśli lubisz albo druga osoba ceni taki styl, świecznik będzie najlepszym wyborem. Jeśli natomiast wolisz bardziej nowoczesne rozwiązania, świecznik na tealighty będzie zazwyczaj lepszym wyborem.Sam styl, w którym wykonano romantyczny świecznik jest również niezwykle ważny. Miej na uwadze, że nie wszysty lubią wytarte motywy, jak amorki i serca. Wówczas dobrze jest postawić na coś bardziej modernistycznego. Co ważne, nawet najnowocześniejsze świeczniki nadal posiadają tę wyjątkową nutkę romantyzmu.