Jakie atrakcje zaproponować może dla odwiedzających Szczyrk, baza noclegowa w tym mieście.

Wiele osób słysząc o Śląsku przede wszystkim myśli o zadymionych kopalniach i hałdach przy elektrowniach. A przecież rejon ten może bardzo dużo zaproponować również dla gości, bo raptem kilkadziesiąt kilometrów na południe rozciąga się całkowicie inna kraina, niż kominy fabryk i kopalni.

potok
Autor: Aaron Choi
Źródło: http://www.flickr.com
Kraina lasów, wspaniałych gór i szumiących strumieni, ale również miasteczek, do których w każdym sezonie przyjeżdżają tysiące turystów spragnionych odpoczynku na łonie przyrody. A do takich miast można zaliczyć Szczyrk, będący obok Wisły i Ustronia najbardziej znanym kurortem tego regionu. Szczyrk leży malowniczo w Beskidzie Żywieckim, w dolinie potoku Żywica. Jego lokalizacja powoduje, że jest doskonałym miejscem zarówno na spędzenie w nim całego urlopu, jak również jako baza wypadowa do okolicznych miast i turystycznych atrakcji. A że w Szczyrku i w okolicy atrakcji nie brakuje, to każdy, kto tam dotrze raczej nie powinien mieć żadnego powodu, żeby narzekać na nudę. Przykłady - w tym miejscu..Okolice Szczyrku doskonale nadają się do uprawiania pieszej i rowerowej turystyki, tamta okolica zachęca wręcz do tego, żeby w aktywny sposób wykorzystywać czas. Wśród okolicznych gór wyznaczono wiele szlaków dla piechurów, sporo jest też rowerowych tras o zróżnicowanym poziomie trudności, które się nadają zarówno dla dzieci z rodzinami, jak i dla ekstremalnych rowerzystów. Szczyrk jest także ogromnie znanym ośrodkiem narciarstwa, liczne stoki i szkółki narciarskie proponują świetne warunki aby uprawiać sporty zimowe. Duża część stoków ma sztuczne oświetlenie i naśnieżenie, więc umożliwia jazdę nawet gdy pogoda mniej dopisuje. Wykorzystując swoją popularność

Szczyrk oferuje turystom ogromnie rozbudowaną bazę noclegów. Do wyboru będą więc nowoczesne, drogie pensjonaty i hotele, wiele kwater prywatnych, a dla ludzi lubiących dużo niezależności kompletnie urządzone domki Szczyrk. Ceny noclegów, podobnie jak ich wykończenie są dość różnorodne, i raczej nie powinno być problemów aby znaleźć tam coś pasującego do oczekiwań.Więcej oferta noclegów w Szczyrku.
Archiviato in: