Jakie są najwspanialsze lokalizacje na aktywne spędzenie długiego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu osób ulubiony okres na pierwszy dłuższy wyjazd. Jeśli aura sprzyja, warto spędzić te kilka majowych dni na świeżym powietrzu, z dala od ruchliwego miasta i codziennych zmartwień. Wybierając miejsce wypoczynku warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Ponieważ mamy do dyspozycji tylko parę dni wolnych, chyba nie należy marnować za dużo czasu w samochodzie. Po drugie musimy ustalić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie zatłoczona ludźmi.
Serwis internetowy ruszajwpolske.pl
Źródło: flickr.com
Jednak coraz trudniej znaleźć ciche miejsce na wypoczynek. Większość modnych miejscowości, takich jak Zakopane, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie marzy o wypoczynku w tłumie ludzi. Z tej przyczyny warto wybrać się do mniej obleganej miejscowości. Przykładowo do spędzenia udanego czasu w górach, nie trzeba nikogo długo namawiać, ale zamiast do zatłoczonego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to obszar zasobny w ciekawe trasy i wspaniałe widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy na pewno szansę zorganizowania krótkich, za to obfitujących w liczne atrakcje wycieczek.
Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój - malowniczy rejon dla wielbicieli jednośladów. Liczne trasy rowerowe wokół Stawów Milickich to nie lada gratka nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy to park krajobrazowy i istny raj dla ornitologów. Amatorzy oryginalnych zdjęć przyrody znajdą tutaj wiele malowniczych plenerów wartych sfotografowania. Pamiętajmy jednak,że nawet jeśli udajemy się w mniej uczęszczane rejony, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy trzeba rezerwować znacznie wcześniej.


Weekend majowy we dwoje (źródło artykułu) warto natomiast spędzić za granicą. Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych regionach turystycznych. Rekomendujemy zwłaszcza romantyczny weekend majowy w Pradze. To wyjątkowo piękne europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty dojazdu nie będą zbyt wygórowane, natomiast nie starczy nam czasu, by poznać wszystkie uroki tego niezwykłego miasta.
Archiviato in: