Muzyka rodem z Islandii to coś niezwykłego!

Dzisiaj głównie o muzyce z Islandii. Bo chociaż statystyczny Polak głównie słucha anglojęzycznych i polskich utworów, to jednakowoż na szczęście nie można powiedzieć, że sporo bardziej egzotyczni wykonawcy są w kraju nad Wisłą całkowicie deprecjonowani, niesłuchani.

Autor: RossinaBossioB
Niby muzyka etniczna płyty cd/dvd jest bądź co bądź mało rozchwytywana, lecz na całe szczęście nie jest tak źle. Bardzo cieszy, iż w chociażby wrześniu w naszym kraju będzie grał Gus Gus - czyli wybitny zespół z Reykjaviku. Ogólnie jest tak, że Reykjavik charakteryzuje się doskonałym życiem klubowym, islandzkie bary mają niezwykły klimacik.

Bardzo cieszy również to, że zespół Gus Gus nie będzie występował tylko w Stolicy, ale także we Wrocławiu bądź Krakowie. Zasadniczo tych miast będzie większa liczba, a więc nordycka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest względnie popularna, a przynajmniej wśród takiej trochę bardziej muzycznie wyrobionej publice (słuchaj szlagierów muzycznych kiedy i gdzie tylko chcesz: muzyka etniczna płyty cd). Wielkie podziękowania dla Bjork, pewnie zdecydowana większość może trochę ponadstandardowych fanów grania kojarzy ową islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona niegdyś niemałe kontrowersje, chociaż oczywiście to nie były zwykłe kontrowersje, coś słabego, robionego na siłę. Dzięki Bjork lodowata Islandia zdołała uzyskać estymę, szacunek wśród dziesiątek milionów osób na calutkim świecie.Powiedzmy jej muzyka filmowa płyty cd/dvd jest praktycznie dziełem sztuki. Wiele ludzi i tak nie kupuje stylu Bjork - no i w porządku, przecież kto rzekł, iż w każdym przypadku nawet ktoś najwspanialszy nie musi być automatycznie bożyszczem tłumów. Pewnie Bjork to nawet bardziej odpowiada...

To na koniec należy jeszcze nieco napisać o zapewne mało komu znanemu muzykowi... A mowa o Asgeirze - człowiek ma wyłącznie 22 lata, ale jego fantastyczny styl powoduje, że w zupełności jakoś nie widać braku większego doświadczenia. A zresztą w sumie jego młodociany wiek jest wielką zasługą! Zatem jeżeli jakiegoś z melomanów bardzo interesuje niesamowita, odmienna, aniżeli inne muzyka, niech najzwyczajniej w świecie zdecyduje się sięgnąć po muzykę z Islandii. Bo nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest czymś niezwykłym, godnym zainteresowania (uzupełnij prywatną płytotekę w prawdziwe klasyki: filmowa muzyka cd/dvd).