Rock - najpopularniejsze zespoły

Muzyka rockowa w dzisiejszych czasach nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Niemalże każdy zetknął się z muzyką rockową w stacjach radiowych lub telewizji. Rock w wielu przypadkach stanowi soundtrack w wielu głośnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki charakteryzujący się brzmieniem, które buduje się zwykle przez gitary akustyczne czy elektryczne.
Elementarną częścią rocka jest także sekcja rytmiczna składająca się z bębnów i basu. W wielu przypadkach w rocku wykorzystywane są też keyboardy. Oczywiście muzyka rockowa jest podzielona na bardzo dużo podgatunków. Wyliczyć tutaj można między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Obecnie młodzież oprócz rocka słuchają też innych gatunków muzyki. Mimo, to dawniej muzyka rockowa kojarzona była nie tylko z rytmiczną i żywą muzyką, ale również z unikatowym strojem, wizerunkiem, stylem albo również sposobem bycia. Wielu fanów rocka prezentowało także nastawienie rebelianckie.gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/
Jednym z zespołów muzycznych, który Jedną z grup muzycznych, która zapisała się na kartach historii rocka to Deep Purple. To kultowy zespół wywodzący się z Wysp Brytyjskich, który swoją działalność zaczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do dzisiaj zespół sprzedał ponad 100 milinów albumów na całym globie, zapisując się z tego powodu w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Grupa Deep Purple ma w wielu krajach swych entuzjastów, którzy kochają ich za świetne albumy i koncerty. Do największych hitów grupy można zaliczyć piosenki takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem muzycznym, który jest również rozpoznawalny na całym globie jest z pewnością Iron Maiden. Grupa, która także pochodzi z w Anglii i od niemal czterech dekad tworzy heavy metal. Każdy ich słuchacz potwierdzi, że Iron Maiden to jedyny w swym rodzaju zespół cechujący się zarówno ciężkimi riffami jak i melodyjnymi solówkami gitarowymi, a także prawie operowym śpiewem.

Warty zauważenia może być fakt, iż Iron Maiden w składzie posiada aż trzech muzyków grających na gitarach plus perkusistę, basistę, który założył zespół, oraz stojącego na czele grupy wokalistę. Zespół ta do nadal tworzy nowe płyty a także występuje na całym globie zachwycając wciąż nowych entuzjastów.