Tak naprawdę nie słuchajmy wyłącznie muzyki, lecz także ją kreujmy!

Kontemplowanie muzyki ma niewątpliwie sporo uroku. W końcu bardzo trudno w ogóle jakoś sobie wyobrazić codzienne życie bez najukochańszych muzyków: mamy różne upodobania muzyczne, lecz to co nas połączyło to przeogromna miłość do świata muzyki.


Gra na darbuce
Autor: Dave Catchpole
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniałe zespoły muzyczne, takie jak choćby islandzki Gus Gus bądź Leonard Cohen powodują, że choć nasz świat jest w dalszym ciągu trudny do przyjęcia, to jednak na całe szczęście jakoś mamy możliwość lepiej poradzić sobie z problemami. A zresztą nie tylko o to rozchodzi się w pragnieniu słuchania piosenek. No dobra - bierne odsłuchiwanie piosenek to coś niezwykłego, lecz wyłącznie granie na jednym z instrumentów daje giga frajdę: np. conga bądź wiolonczela...

Generalnie to jest tak, że często mamy naturalny talent, lecz jakoś nie zauważamy tego. A więc pewnie niemało osób żyje na typowym poziomie - najzwyczajniej nie dostrzegając własnego wielkiego talentu. To może dajmy się przekonać, być może skrzypce albo darbuki są bądź co bądź nam przypisane? To zastanawiające, iż niektórzy ludzie przez niemalże całe życie grają na jakimś instrumencie, ale bez ponadprzeciętnego efektu, a przyjdzie jakiś całkowity świeżak, który zagra raz i wyjdzie mu to doskonale (wkręć się w muzykę i rozpocznij przygodę na najlepszym sprzęcie: stylowe conga).

Może wśród czytelników owego tekstu odnajdą się wirtuozi, posiadacze talentu, którzy sprawiają, że ten wielce niemiły świat jest milszym miejscem. Na ten przykład djembe: mocno egzotyczny instrument, przede wszystkim popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednak nawet typowy Nowak, taki człowiek, który jest oczywiście biały, nie musi myśleć, że to coś kompletnie nie dla akurat niego!

Zapewne jedyna spora wada częstego grywania na instrumencie to znaczący hałas. Szczególnie hałas robią instrumenty perkusyjne: nieustanne rzępolenie jest irytujące, no przynajmniej dla osób postronnych. Pamiętajmy zatem, że nie można denerwować ludzi, warto w jakiś sposób temu radzić. Zapewne każdy miłośnik muzyki, po rzetelnej analizie owego tekstu, wreszcie zdoła wszystko zrozumieć (jeśli myślisz poważnie o nowym hobby porównaj ceny najlepszych instrumentów: stylowe instrumenty perkusyjne).