Uczenie się nieznanych języków obcych państw? Dlaczego nie!

Nauka języków obcych to pewna inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Opinii jest bardzo dużo. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, którym wszyscy się na świecie posługują, drugi zaś jakiś mniej popularny, może egzotyczny, który wprawi potencjalnego pracodawcę w zachwyt, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą potencjalną konkurencję.
Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Jeśli zatem rozglądasz się za językiem, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (tajemniczy bengalski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, co prawda łatwo dostępna, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać solidne język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku Szekspira. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.
A może odrobinkę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (ucz się arabskiego) bardziej przystępną. Choć to bardzo odległy kulturowo obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że świat arabski odgrywa coraz ważniejszą rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.
Schodzimy o piętro niżej, ale dalej jesteśmy w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Podejrzewam, iż na ten język zdecyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. kraj ten jest mały i raczej biedny, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju zbyt wielu tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane w języku polskim.