W jaki sposób Polacy spędzają wolny czas?

Wolny czas Polaków jest głównie bierny, spędzany w domku. To wynikiem hierarchii wartości promującej rodzinę jak też familijne spędzanie czasu, co zachęca do wspólnego oglądania TV lub biesiadowania.
wizerunek - muzyka
Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce nie przyjęło się do tej pory aktywne spędzanie czasu z familią, jak przykładowo wspólne uprawianie sportów. Natomiast korzystanie z oferty kulturalnej (np. wspólny wypad do kina albo teatru) czy wyjście do domu restauracyjnego jest swojego rodzaju przejawem luksusu - dla wielu rodaków jest jeszcze za bardzo drogie. Stąd większa część rodaków spędza wolny czas w fotelu trzymając na kolanach program TV.Z jakiej przyczyny należy być czynnym? W obecnych czasach mamy coraz to skromniej czasu wolnego, natomiast stres oraz przemęczenie dodatkowo zniechęcają nas do ponadplanowej działalności fizycznej po pracy. Jednak biorąc pod uwagę jak zbawienne dla naszego zdrowia psychicznego jak też fizycznego jest aktywne spędzanie wolnego czasu, należy odnaleźć atrakcyjną dla nas, oczywiście właściwie dobraną oraz dostosowaną do wieku, wymagań oraz stanu zdrowia aktywność. Oto przykłady.


Golf. Idealne wyjście, aby spędzić czas na świeżym powietrzu oraz skupiając uwagę nad dokładnością uderzenia - zapomnieć o kłopotach w pracy lub w szkole. Można w ten sposób nie tylko wyrobić mięśnie, lecz też schudnąć. Nie bój się, że zaczniesz wyglądać jak kulturysta, do tego niełatwa droga oraz nie starczą trzy wizyty na siłowni w tygodniu. Zabawa w parku. Starczy po prostu wyjść z domu oraz zabrać z sobą piłkę, a potem użyć własnej fantazji, żeby spędzić cudowne momenty z najbliższymi (dużymi i małymi). Bicykl. To idealna propozycja na gorące miesiące. Eskapady rowerowe to kapitalne rozwiązanie na wspólne spędzenie czasu wolnego z familią, podziwianie widoków, z dala od miejskiego zgiełku. To bardzo dobry trening dla nóg.

przekrój - muzyka
Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com
Siłownia - realny bez względu na pogodę.


Jeśli lubisz spędzać czynnie czas na świeżym powietrzu i zwierzęta są Ci szczególnie bliskie, wyjdź na spacer z psem, a jeśli to Ci nie wystarcza spróbuj konnej jazdy. Sporty wodne. Kiedy naprawdę lubisz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu wodnych sportów. Mamy do doboru: kajaki, żeglarstwo.